Marcel Mojžiš Krimi

V Krásnohorskom Podhradí prebehla razia: Kukláči zasahovali v rodinných domoch!

Naozaj rušné ráno. Do Krásnohorského Podhradia zavítali muži zákona a od ranných hodín na mieste vykonávali razie.

Ilustračný obrázok k článku V Krásnohorskom Podhradí prebehla razia: Kukláči zasahovali v rodinných domoch!
Foto: Slávka Kellová

Dnes v ranných hodinách policajti Odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Rožňave v spolupráci s Národnou protidrogovou jednotkou – Východ, na základe príkazu sudcu vykonali dve domové prehliadky v obci Krásnohorské Podhradie.

„Táto pripravovaná akcia súvisí s nedovolenou výrobou omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, za ktorú v tomto prípade hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov,“ povedal krajský policajný hovorca Alexander Szabó. Ak závery vyšetrovania preukážu, že podozriví tieto látky ponúkali na predaj aj neplnoletým osobám, tento trest môže byť ešte prísnejší; zákon v takýchto prípadoch umožňuje uložiť trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

„Policajti v tejto súvislosti zadržali dve osoby. U podozrivého 19-ročného muža z okresu Rožňava okrem dvoch vrecúšok, plastovej krabičky a 8 skladačiek, v ktorých sa nachádzala zelená sušina, zaistili aj 11 zelených rastlín v črepníkoch a jednu fajku. U ďalšieho podozrivého 28-ročného muža z okresu Rožňava policajti zaistili celofán s papierovou skladačkou s nezistenou látkou a igelitovú tašku so sklenenou bankou“ prezradil hovorca KPZ Szabó.

Kriminalistický a expertízny ústav PZ v Košiciach pri predbežnom skúmaní (či sa jedná o omamné a psychotropné látky, resp. obsah THC) podľa polície potvrdil, že ide o zakázané látky. „Podozrivé osoby boli zadržané a po vypracovaní posudku z odboru kriminalistiky na posúdenie zaistených látok a vykonaní procesných úkonov je vyšetrovateľ pripravený vzniesť im obvinenie z drogovej trestnej činnosti a spracovať podnet na väzobné stíhanie,“ dodal Szabó.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM