Radka Deckerová Tlačové správy

V mnohých svetových mestách...aj v Rožňave

Srdečne Vás pozývame do Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave na otvorenie výstavy fotoklubu Pix-XL, ktorá sa uskutoční v rámci mesiaca fotografie dňa 7.11.2012 - streda o 17:00 hod.

Ilustračný obrázok k článku V mnohých svetových mestách...aj v Rožňave
Zdroj: Dnes24.sk

November – mesiac fotografie

(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) – November sa nesie v znamení fotografie. V Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave sa 7.11.2012 o 17:00 hod. bude konať vernisáž výstavy fotografií členov fotoklubu, ktorí týmto oslávia svoje malé výročie založenia.

Rožňavský fotoklub Pix-XL bol vysnívaný pred niekoľkými rokmi. Nosným zámerom bolo a je združiť ľudí zaujímajúcich sa o fotografiu. „S myšlienkou klubovej činnosti v Rožňave sa už zrejme zahrávalo niekoľko generácií. Klub ako taký však podľa dostupných informácií v Rožňave nefungoval, z toho dôvodu sme ani nemali možnosť nadviazať na žiadne miestne klubové tradície“ hovorí jeden zo zakladajúcich členov Štefan Kesi. Fotoklub vznikol pre spoluprácu a vzájomnú podporu miestnych fotografov bez ohľadu na tematické zameranie jednotlivcov. Dáva priestor na aktívne zapájanie sa do umeleckého života nielen v Rožňave, ako aj vytvoriť základ pre fotografickú činnosť.

Prvá členská výstava predstavuje najnovšie výsledky tohtoročnej tvorivej činnosti fotoklubu Pix-XL. Kolekcia 32 fotografií bude širokej verejnosti sprístupnená v Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave od 7.11.2012 a potrvá do 21.12.2012. V rámci mesiaca fotografie môžete tak potešiť svoje estetické cítenie a možno sa tak inšpirovať aj niečím novým. Počas výpožičných hodín knižnice srdečne pozývame všetkých, kto má záujem podporiť tento fotoklub, vidieť niečo nové, „prečítať“ štýl a rukopis autorov…Vstup je voľný.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM