Peter Simon Správy

V našom meste zahájili zimnú sezónu: FOTKY a VIDEO, ktoré sa oplatí pozrieť!

Na klzisku v Rožňave zahájili sezónu. Ľad prvý deň využilo približne 200 nadšencov. Pozrite si fotky a video, na ktorých sa možno nájdete práve vy.

Ilustračný obrázok k článku V našom meste zahájili zimnú sezónu: FOTKY a VIDEO, ktoré sa oplatí pozrieť!
62
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Video: Peter Simon / Zdroj: YouTube.com

Rožňavský zimný štadión, ktorého prevádzkovateľom sú Technické služby mesta Rožňava, funguje už vyše 20 rokov.

Klzisko svoje brány pre nadšencov korčuľovania tento rok otvorilo v piatok 2. decembra o 17:00 hod. Priaznivci sa mohli tešiť na nové osvetlenie a aj vynovené priestory šatne. Nechýba tradičný bufet, ktorý ponúka okrem chutných párkov v rožku aj rôzne maškrty, známe pelendreky, nápoje a čaj s rumom.

V prvý deň na klzisko prišlo podľa slov správkyne zimného štadióna viac ako 200 ľudí z Rožňavy a okolia. Tí si môžu najbližšie mesiace vychutnať klzisko v plnej paráde. Na korčuliach nechýbal ani viceprimátor Rožňavy Dionýz Kemény, ktorý si prišiel zašportovať. Ten si ľadovú plochu pochvaľoval.

Oproti vlaňajšku pribudol jeden deň

Korčuľovať sa bude v tieto dni. „V stredu to bude od 17:00 hod. do 19:00 hod. V piatok od 17:00 hod. do 19:00 hod. V sobotu a v nedeľu od 14:00 hod. do 16:00 hod. a aj od 17:00 hod. do 19:00 hod. V prípade zimných a následne jarných prázdnin sa urobí zmena, podľa toho, ako pripadnú sviatky,“ spresňuje Domiková.

Ako dodala, vstupné sa nezmenilo. Bez rozdielu na vek je suma pre korčuľujúceho 1,50 eura. Doprovod zaplatí 0,20 eura.

Nové osvetlenie i sociálne zariadenia

Zimný štadión v našom meste využíva každoročne množstvo ľudí z Rožňavy a priľahlého okolia. Minuloročná sezóna sa ukončila o niečo skôr. Dôvodom bolo začatie rekonštrukcie. Tá po niekoľkých rokoch prišla určite vhod. Do čiastočnej obnovy sa investovalo približne 60 000 eur.

Ako nás informovala Domiková pracovalo sa na niekoľkých priestoroch. „Hlavným ťahákom je určite výmena osvetlenia. To sa realizovalo nad celou ľadovou plochou. Svetlo by malo ľad osvetľovať pekne rovnomerne. Vynovené sú aj sociálne zariadenia a šatňa. V prevádzke bude samozrejme aj bufet,“ dodala pre náš web vedúca klziska Marta Domiková.

Pozrite si viac ako 60 fotiek a video, ktoré nájdete len u nás.

Obrazom: Otvorenie klziska v Rožňave si nenechali ujsť stovky nadšencov
62
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM