Peter Simon Správy

V Rožňave môžeme natrafiť aj na nevšedné plemená psov: Tu je jeden z nich, FOTO

Psy, ktoré majú svoj domov v Rožňave, sa počítajú v stovkách. A medzi nimi sa nájdu aj také, ktoré sú v rámci svojho plemena jediným zástupcom v meste...

Ilustračný obrázok k článku V Rožňave môžeme natrafiť aj na nevšedné plemená psov: Tu je jeden z nich, FOTO
1
Galéria

Asi nikoho neprekvapí fakt, že najväčšiu skupinku psích miláčikov v Rožňave tvoria kríženci. Ku dnešnému dňu ich je 327 .My sme sa však zamerali na ďalšiu päťku plemien. Taktiež zrejme pre mnohých nebude prekvapivá ani ďalšia trojica najpočetnejších plemien psov v našom meste. Yorkshirský teriér (119) a Nemecký ovčiak (117) psíkov. Tretia priečka patrí Labradorovi (49).

Niekoľko psov prihlásených v Rožňave je totiž v rámci svojho plemena jediným zástupcom v našom meste. A práve spomedzi nich sme vybrali takého, ktoré rozhodne môžu vzbudiť pozornosť.

V našom meste má však svoj domov aj jeden Pyrenejský horský pes. Je príbuzný európskych bielych strážnych mastifov ako napríklad maďarský kuvas či slovenský čuvač. Tento horský pes patrí k najstarším plemenám Pyrenejského polostrova. Husté osrstenie ho dokonale chráni pred nepriaznivou klímou. Pes má milú priateľskú povahu. Voči nepriateľsky naladeným votrelcom neváha zakročiť. Na zadných nohách má dvojité vlčie pazúriky, ktoré mu uľahčujú pohyb v zasneženom teréne.

Foto: ilustračné

Obrazom: V Rožňave môžeme natrafiť aj na nevšedné plemená psov
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM