Peter Simon Správy

V Rožňave sa chystá deratizácia: Prebehne v týchto dňoch

Hlodavcom v Rožňave na istý čas odzvoní. Poznáme termín jesennej deratizácie. Mesto vykonáva celoplošnú deratizáciu pravidelne.

Ilustračný obrázok k článku V Rožňave sa chystá deratizácia: Prebehne v týchto dňoch
Zdroj: TASR

Mesto Rožňava oznamuje občanom mesta, riaditeľom podnikov, inštitúcií, škôl, úradov pôsobiacich na území mesta, že v čase od 17. októbra 2019 do 18. novembra 2019 sa uskutoční celoplošná deratizácia verejných priestranstiev a nehnuteľností vo vlastníctve, resp. správe mesta v roku 2019 ako opatrenie na reguláciu živočíšnych škodcov.

„Prijímanie opatrení zameraných na predchádzanie vzniku a šíreniu prenosných ochorení vyplývajú pre fyzické osoby – podnikateľov a právnické osoby zo zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Podľa zákona o obecnom zriadení v znení neskorších prepisov obce/mestá pri výkone samosprávy utvárajú a chránia zdravé podmienky a zdravý spôsob života a práce obyvateľov obce a chráni životné prostredie,“ informuje Tibor Vanyo z mestského úradu v Rožňave.

Počas samotnej deratizácie je potrebné dodržiavať všetky bezpečnostné opatrenia a riadiť sa pokynmi pracovníkov vykonávajúcich deratizáciu.

Ako dodal, v prípade zistení zvýšeného výskytu hlodavcov je potrebné bezodkladne poskytnúť informácie o ich výskyte a pohybe oprávnenej osobe (0905 427 921) alebo Mestskému úradu v Rožňave, (058–7773233, 0917 877 294, 058–7773227).

„Za účelom dosiahnutia čo najvyššej účinnosti a čo najlepšieho výsledku deratizácie je vhodné, ak správcovia bytových domov, vodovodných a kanalizačných sietí, tepelných rozvodov svoje povinnosti vyplývajúce zo zákona o ochrane zdravia v čo najvyššej možnej miere zosúladia s celoplošnou deratizáciou mesta,“ spresnil Vanyo.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM