Peter Simon Správy

V Rožňave už stojí vianočný stromček: Na osadenie bola potrebná špeciálna technika, FOTO

Strom na špeciálnom návese priviezol na námestie kamión. Na svoje miesto sa dostal vďaka žeriavu.

Ilustračný obrázok k článku V Rožňave už stojí vianočný stromček: Na osadenie bola potrebná špeciálna technika, FOTO
10
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Symbol Vianoc je už v centre Rožňavy. Majestátny vianočný stromček osadili na Námestí baníkov v pondelok, 25. novembra 2019 približne dopoludnia. Na miesto ho doviezol kamión a osádzal sa za pomoci špeciálneho žeriava. Pri ceste nadrozmerného nákladu mestom asistovala i mestská polícia.

Tradičný symbol Vianoc stojí už na rožňavskom námestí. Pochádza priamo z metropoly horného Gemera a čoskoro sa môžete tešiť na jeho rozsvietenie.

Ako pre náš web prezradil riaditeľ Technických služieb mesta Rožňava, Mikuláš Gregor, strom sa vyhliadol v rámci mesta Rožňava z ulice Kyjevskej, ktorý bol určený na výrub. „Strom sa v priebehu dnešného dňa vyrezal a rovno aj doviezol, následne sa osadil na tradičnom mieste. K tomuto procesu bola potrebná špeciálna technika, presnejšie trailer na prepravu takýchto nákladov a následne žeriav na jeho osadenie s vyššou nosnosťou. Pri týchto prácach asistovala aj naša plošina. Strom je pevne zabezpečený proti pohybu aj nárazovému vetru,“ hovorí Gregor.

Ako doplnil jedná sa o krásny smrek s výškou približne 14 metrov.

Strom sa bude ozdobovať v najbližších dňoch tradičným osvetlením. Slávnostne ho rozsvieti na budúci týždeň Mikuláš. Ako avizoval primátor mesta Michal Domik na facebooku, vítanie Mikuláša bude tento rok v našom meste jedno z najkrajších. Rodičom a ich ratolestiam garantuje nezabudnuteľný zážitok.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Foto: ilustračné

Obrazom: V Rožňave už stojí vianočný strom
10
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM