Radka Deckerová Futbal

V treťom derby zápase úspešnejší hráči z Podhradia

V peknom sobotňajšom počasí na ihriská vybehli hráči nejedného tímu. V Krásnohorskom Podhradí privítali v derby zápase hráčov z Dobšinej, ktorý pricestovali presne 11-ti.

Prvý polčas patril čo sa týka hernej stránky bol pod taktouku domáceho celku, ktorému sa podarilo dať dva krásne góly. Prvý strelil po rohu z kopačky Drobňáka hlavou Peter Breuer. Druhý gól s prehľadom premenil Piater po učebnicovej prihrávke Petra Breuera. Ten sa prvý polčas stihol zraniť v hlavičkovom súboji, v ktorom si roztrhol obočie a zápas nedohral. V prvom polčase sa podarilo ujsť jedinému strelcovi Dobšinej Gotthardovi, ktorý umne prekonal brankára domácich.

Druhý polčas sa hra na chvíľu vyrovnala, ale to netrvalo dlho a hru mali opäť na kopačkách domáci. Dopomohlo ku tomu aj to, že súper od 15. minúty prvého polčasu hral o jedného hráča menej. Ten sa v jenom súboji zrazil s Piaterom a o chvíľu nato opäť spadol na zranené miesto a v hre už nevedel pokračovať. V druhom polčase presne mierili za Krásnu Hôrku: Mészner, 2 krát Piater z toho jeden z pokutového kopu a Drobňák peknou umiestnenou strelou. Stav na 6: 2 upravil gól už spomínaného strelca hostí Gottharda.

Krásnohorské Podhradie – Dobšiná 6:2 (2:1) Góly: Piater 3, Drobňák, Mészner, Breuer P. – Gotthard 2