Peter Simon Správy

Valentínska kvapka v Rožňave s úspechom: Čísla hovoria za všetko

Územný spolok Slovenského Červeného kríža sa do kampane, ktorá pomôže viacerým, ktorí to potrebujú, zapojil aj tento rok. Ako sa k darcovstvu krvi postavili Rožňavčania? Čísla hovoria za všetko.

Ilustračný obrázok k článku Valentínska kvapka v Rožňave s úspechom: Čísla hovoria za všetko
2
Galéria
Zdroj: Slovenský Červený kríž

Ako uviedla Michaela Letanovská, Územný spolok Slovenského Červeného kríža v Rožňave sa v tomto roku zapojil do kampane na podporu bezpríspevkového darcovstva krvi „Valentínska kvapka krvi“ , v dňoch od 13. Februára do 17. Marca 2017 v spolupráci s Hematologicko- transfúznym oddelením NsP Sv. Barbory v Rožňave.

„Tohtoročným heslom kampane bolo „Šťastie máme v krvi“. Cieľom tejto kampane bolo zapojiť najmä študentov a prvodarcov, aby sa stali bezpríspevkovými darcami krvi. Ten kto daroval krv, obdržal od Slovenského Červeného kríža spomienkový predmet,“ spresňuje Letanovská.

„Celkovo bolo na tohtoročnú kampaň v našom meste vyčlenených desať odberových termínov. Do kampane sa zapojilo 229 darcov, z toho bolo 35 prvodarcov,“ povedala Letanovská.

Podľa jej slov, Územný spolok oslovil o spoluprácu všetky stredné školy v okrese Rožňava, Vysokú školu zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Rožňave, Okresné riaditeľstvo policajného zboru v Rožňave, Vojenský útvar v Rožňave a Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Rožňave. „Naše Poďakovanie patrí študentom a pedagógom Strednej odbornej škole technickej, Gymnáziu P. J. Šafárika a Strednej zdravotníckej škole v Rožňave. S organizačným zabezpečením tohtoročnej kampane nám pomáhali dobrovoľníci zo Strednej zdravotníckej školy v Rožňave a Mládež SČK v Rožňave, ktorí boli na oddelení prítomní počas každého odberového termínu,“ hovorí Michaela Letanovská.

Foto: ilustračné

Obrazom: Valentínska kvapka v Rožňave s úspechom
2
Galéria
Zdroj: Slovenský Červený kríž
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM