Peter Simon Správy

Veľké jarné upratovanie v Rožňave už čoskoro: ROZPIS rozmiestnenia veľkokapacitných kontajnerov

Aj túto jar sa budeme môcť počas jedného týždňa zbaviť zadarmo aj objemného odpadu. Pozrite, kedy mesto pristaví kontajner aj v blízkosti vášho domu.

Ilustračný obrázok k článku Veľké jarné upratovanie v Rožňave už čoskoro: ROZPIS rozmiestnenia veľkokapacitných kontajnerov
Zdroj: Dnes24.sk

Primátor mesta a Mestské zastupiteľstvo v Rožňave vyzývajú všetky školy, organizácie, podnikateľov, obchodné reťazce a občanov mesta, aby sa zapojili do jarného upratovania a to v čase od 8. apríla 2019 do 12. apríla 2019.

„V rámci tejto akcie môžu občania priamo naložiť nepotrebný domový odpad – objemný odpad ( nepotrebné stoličky, nepotrebné postele, skrine, fotely, rôzny iný nepotrebný nábytok a pod. ), ako aj odpad z verejných priestranstiev do objednávaných kontajnerov. Je zakázané ukladať do pristavených kontajnerov viac druhov odpadov. Na každý druh odpadu je potrebné objednať zvlášť kontajner,“ zdôraznil Tibor Vanyo z Odboru výstavby, ÚP, ŽP a PK.

A ako bude zabezpečený odvoz? Aj na toto sme sa zamerali a zistili dôležité informácie.

8. apríl CENTRUM sídlisko STRED 9. apríl sídliská JUH , pri KASÁRŇACH a ZA TEHELŇOU 10. apríl sídliská P.J.ŠAFÁRIKA a PODRÁKOŠ 11. apríl sídlisko VARGOVO POLE 12. apríl ROŽŇAVA BAŇA a NADABULA

V správe sa ďalej uvádza, že do veľkoobjemových kontajnerov nepatrí elektroodpad z domácností ( chladničky, práčky, televízory, počítače .. ), biologicky rozložiteľné odpady zo záhrad a parkov ( lístie a konáre, suchá tráva ), opotrebované jedlé oleje a tuky, kovy, komunálne odpady s obsahom škodlivín ( autobatérie, monočlánky, žiarivky, výbojky, obaly znečistené škodlivinami … ). „S týmto odpadom sa nakladá nasledovne, a to na biologicky rozložiteľné odpady zo záhrad a parkov ( lístie, konáre, suchá tráva ) je potrebné objednať zvlášť kontajner aby nebol zmiešaný s inými druhmi odpadov, komunálne odpady s obsahom škodlivín, elektroodpady z domácností a nebezpečné odpady ( chladničky, televízory, práčky, tonery, olovené batérie, akumulátory … ), opotrebované pneumatiky z osobných automobilov, opotrebované jedlé oleje a tuky budú vyzbierané mobilným zberom dňa 11. apríla 2019 od 7:00 do 17:00 hod.,“ dopĺňa sa v správe.

Požiadavky na pristavenie kontajnerov je možné uplatniť na: Mestskom úrade – p. Tibor Vanyo. – 3. poschodie, kanc. č. 305, číslo tel: 7773233, mobil. 0917877294 ( v čase od 8:00 hod. do 14:00 hod. )

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM