Peter Simon Rôzne

Veľkonočné trhy v Rožňave: Okrem tradičných výrobkov aj chutné dobroty, FOTO

Tradičné Veľkonočné trhy zavítali aj do nášho mesta. Okrem rozličného sortimentu si návštevníci mohli pochutnať na miestnych špecialitách, medovine, no zakúpiť si mohli aj rôzne remeselnícke produkty.

Ilustračný obrázok k článku Veľkonočné trhy v Rožňave: Okrem tradičných výrobkov aj chutné dobroty, FOTO
29
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Desiatky trhovníkov ponúkali svoje výrobky počas Veľkonočných trhov. Do ulíc Rožňavy vyrazili stovky ľudí.

Ako informovala, Erika Švedová z odboru školstva, kultúry, mládeže a športu v Rožňave, slávnostným príhovorom trhy otvoril viceprimátor mesta Rožňava Mgr. Dionýz Kemény a v maďarskom jazyku sa prítomným občanom prihovoril poslanec Mestského zastupiteľstva v Rožňave Mgr. Árpád Laco. Piesňami potešil spevácky zbor študentov Gymnázia Pavla Jozefa Šafárika v Rožňave pod taktovkou Mgr. Evy Kardošovej a korepetítorky Márie Csobádyovej. Program pokračoval ľudovým pásmom pod názvom Vítanie jari.

„Námestie baníkov v týchto dňoch ožilo spevom, tancom, ale hlavne prezentáciou a predajom rôznych výrobkov aj od ľudových remeselníkov. Vzduchom sa šírila lákavá vôňa pečených klobások a údenín. Na svoje si prišli aj deti, ktoré sa potešili skákaciemu hradu, sladkostiam, perníkom a rôznym balónom známych postavičiek,“ spresnila Švedová.

Stovky obyvateľov nášho mesta a okolia tak vyžili aj keď sychravé počasie a navštívili centrum mesta. Pozrite si v našej galérii fotky z tohtoročných Veľkonočných trhov v Rožňave.

Obrazom: Veľkonočné trhy v Rožňave
29
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM