Peter Simon Správy

Veľký sviatok Rožňavskej diecézy: Rožňavu zaplnia tisíce pútnikov, námestie bude uzavreté!

V Roku Fatimy sa celá Rožňavská diecéza od februára pripravuje na slávnostné Zasvätenie Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie, ktoré sa uskutoční už onedlho na Námestí baníkov v Rožňave. Čítajte viac info.

Ilustračný obrázok k článku Veľký sviatok Rožňavskej diecézy: Rožňavu zaplnia tisíce pútnikov, námestie bude uzavreté!
Zdroj: Dnes24.sk

V Roku Fatimy sa celá Rožňavská diecéza od februára pripravuje na slávnostné Zasvätenie Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie, ktoré sa uskutoční dňa 14. októbra 2017 na Námestí baníkov v Rožňave.

Ako informuje Rožňavská diecéza, je to dôležitý úkon pre každého, kto je ochotný dať svoj život do Božích rúk prostredníctvom našej Matky Panny Márie a konkrétne cez jej Nepoškvrnené Srdce.

„Pri tejto tak dôležitej udalosti v histórii našej Rožňavskej diecézy srdečne pozývame všetkých občanov na túto jedinečnú slávnosť. Pripravený je bohatý duchovný program sprevádzaný priamym prenosom TV Lux, ktorý začne svoj prenos Fatimskou pobožnosťou o 9:30 hod. a následne sv. omšou spojenou so slávnostným úkonom zasvätenia Rožňavskej diecézy. Priamy prenos bude sprostredkovaný aj Rádiom Lumen,“ píše sa v správe.

Kompletný program nájdete na plagáte TU.

V popoludňajšom programe sa spevom detí z Katolíckej školy sv. Jána Nepomuckého bude rozliehať celé námestie v pripravovanom programe „Spievajme Márii“, kde vystúpi aj speváčka Brigita Tivadarová a zbor Rodiny Panny Márie zo Starej Haliče. Program sa zakončí spoločnou Modlitbou ruženca k Božiemu Milosrdenstvu a eucharistickým požehnaním. „Rozlúčime sa záverečným sprievodom so sochou Fatimskej Panny Márii, ktorá bude uložená v Katolíckej základnej škole sv. Jána Nepomuckého v kaplnke Božského Srdca Ježišovho v Rožňave. Príďte a zažijeme "malú Fatimu“ znova spolu v Rožňave," dopĺňajú informácie.

K bezproblémovému priebehu tejto významnej udalosti Rímskokatolícka cirkev biskupstvo Rožňava v spolupráci s Mestom Rožňava vydáva Organizačné pokyny v nasledujúcom zne­ní.

Autobusy bude usmerňovať polícia

Skupiny pútnikov, ktoré prídu do Rožňavy autobusom, môžu prísť autobusom a z autobusu vystúpiť na autobusovej stanici v Rožňave a odtiaľ prejsť na blízke Námestie Baníkov peši. Vodič autobusu aj zodpovedná osoba dostane registračné číslo, ktoré bude slúžiť na to, aby autobus mohol opäť vojsť do areálu AS pre pútnikov pri návrate. Autobusy potom odídu parkovať na pripravené parkovisko v blízkosti zimného štadióna na Štítnickej ulici, kde ich usporiadatelia a príslušníci PZ SR usmernia. V areáli AS nebudú môcť autobusy zostať parkovať.

Námestie baníkov uzavreté

Ako informuje Rožňavská diecéza, vstup autom na Námestie baníkov v Rožňave a následné parkovanie, bude umožnený len vozidlám, ktoré budú mať povolenie na vstup, ktoré vydáva Biskupstvo Rožňava. Námestie Baníkov, ako aj okolité ulice budú v sobotu, 14. októbra 2017 uzavreté. Doprava bude dopravným značením odklonená na obchádzkové trasy, na ktoré vás navedú usporiadatelia a príslušníci PZ SR.

Areál Mariánskeho dňa na Námestí baníkov

Po príchode na Námestie baníkov, môžete zaujať miesta, ktoré budú pre vás pripravené na sedenie podľa pokynov usporiadateľov.

Program dňa bude prebiehať na Námestí Baníkov vonku, v priestore pred biskupským úradom. Na námestí bude pripravených približne 2000 miest na sedenie. Pri väčšom počte pútnikov budú ostatní pútnici musieť využiť vlastné prenosné stoličky, ktoré si môžete priniesť so sebou. Na námestí budú pre vás pripravené mobilné toalety, vrátane jednej pre imobilných pútnikov. Taktiež bude pripravená pitná voda v cisterne a lekárska služba prvej pomoci.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM