Peter Simon Správy

Vianočné piesne i punč: Výťažok z akcie v Betliari na dobrú vec

Vedenie betliarskeho múzea sa rozhodlo nadviazať na tradíciu, a organizuje benefičnú akciu. Výťažok deťom z detského domova.

Ilustračný obrázok k článku Vianočné piesne i punč: Výťažok z akcie v Betliari na dobrú vec
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Ako informovala kultúrno – propagačná manažérka múzea v Betliari, Judita Krajčiová, kaštieľ v Betliari je jediným kaštieľom na Slovensku, ktorý sa po roku 1945 zachoval so svojím pôvodným zariadením a zbierkami. Napriek tomu, že slúžil ako letné sídlo Andrássyovcov, ani počas najkrajšieho sviatku roka neostal prázdny.

„Prichádzali sem členovia rodiny zo svojich palácov z Budapešti, aby tu spoločne oslávili narodenie Krista. V tom čase sa tu pri štedrovečernom stole a ozdobenom vianočnom stromčeku stretlo niekoľko generácií a zrejme aj vtedy, tak ako aj dnes, najväčšiu radosť z darčekov mali práve tí najmenší,“ hovorí Krajčiová.

Tento adventný benefičný punč, ktorý sa tohto roku bude konať 17. decembra o 16:00 hod. organizujú už tretí rok, finančné a vecné dary putujú deťom.

V múzeu sa rozhodli nadviazať na túto rodinnú atmosféru a aj dobročinnosť. „Tá bola typická pre šľachtické rodiny hlavne v tomto období, a tak strávime jeden adventný podvečer pred vysvieteným kaštieľom s tými, ktorí chcú urobiť radosť deťom z detského domova. Budete si môcť vypočuť vianočné piesne v podaní Mariety Roxerovej (spev), Ivana Nemčoka (spev) a Petra Henriczyho (gitara), a ochutnať náš tradičný punč, ktorý pripravia zamestnanci múzea,“ dodáva Judita Krajčiová.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM