Eva Viestová Krimi

VIDEO: Havária zdemolovala cestu, Revúca je bez vody!

MIMORIADNA SPRÁVA! Havária, aká sa len tak nevidí! V Muránskej Dlhej Lúke praskol hlavný prívod, ktorý zásobuje vodou Revúcu. Po nešťastí sa na mieste dokonca prepadla polovica cesty a rovno na vozovke sa vytvoril trojmetrový kráter. Voda už prestáv

Podľa našich doterajších informácií v Muránskej Dlhej Lúke praskla „500-ka“ rúra. Práve tá slúži ako hlavný prívod vody pre Revúcu. Na začiatku dediny, kde došlo k havárii, je prepadnutá polovica cesty. Na ceste je kráter s priemerom asi tri metre, ktorý je hlboký až 1,5m. Doprava je riadená v jednom jazdnom pruhu policajtmi.

[color=#ff3300]­[size=14]Výbuch pod cestou[/size][/co­lor] Situácia sa stále zhoršuje. Voda už pomaly prestáva tiecť v celom meste. Vie sa už, že nehodu nahlásil v dopoludňajších hodinách starosta obce. Porucha je na prívodnom potrubí VDJ Muránska Dlhá Lúka–VDJ Revúca. Pravdepodobne došlo k pretrhnutiu liatinového potrubia a to priamo pod cestou.

Masa vody sa vzápätí začala valiť až do dediny, kde zaplavila niekoľko domov. Niektorí ľudia mali už krátko po udalosti vo dvore pol metra hlboké jazero. Pri ceste dokonca podľa očitých svedkov voda vystúpila až do jedného metra! Ľudia neverili vlastným očiam, problém mali aj zvieratá, ktoré bojovali o život.

[color=#ff3300]­[size=14]Voda tak skoro nepotečie[/si­ze][/color] Situáciu už priamo na mieste riešia špecialisti, kedy sa im však poruchu podarí odstrániť, zatiaľ nie je isté. „V súčasnosti pracujeme na odstraňovaní poruchy, predpokladané ukončenie je do jedenástej večer,“ povedala PR zástupkyňa spoločnosti VVS. Podľa našich informácií je však tiež možné, že opravy sa do polnoci nestihnú a voda tak dnes vôbec nepotečie. Spoločnosť VVS však v takom prípade zabezpečí náhradné zásobovanie Revúčanov formou cisterien.

[color=#cc0000]­Pozrite si naše foto a video z miesta havárie. [/color]

VIDEO: Havária zdemolovala cestu, Revúca je bez vody!
1
Galéria
DlhaLukaVodarne
18
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM