Rôzne

VIDEO: Jeseň pohltila aj neďaleký Pačanský kopec. Pozrite na tú krásu!

Previezli sme sa autom z Krásnohorského Podhradia do obce Úhorná. Tento úsek cesty pozná azda každý z okolia. Pripravili sme zaujímavý zostrih z cesty.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Jeseň pohltila aj neďaleký Pačanský kopec. Pozrite na tú krásu!
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Úsek cesty so smutnou históriou

Tento úsek cesty sa dostal do pamäti Slovákov tragédiou z roku 2003. Autobus plný pútnikov sa nebezpečnej zákrute zrútil zo strmého svahu a niekoľko krát prevrátil. Najväčší šok sa naskytol záchranárom až po otočení autobusu, ten ich totižto zavalil. Nehoda si vyžiadala 11 obetí.Na mieste aj po toľkých rokoch pripomínajú túto katastrofu kríže.

Vyhľadávaná vodná nádrž

Len niekoľko sto metrov pred obcou Úhorná, avšak na katastrálnom území Smolníka, sa nachádza vodná nádrž, ktorá na prvý pohľad skôr pripomína romantické horské jazero. Od jari do jesene bývajú brehy obkolesené sústredenými rybármi, ktorí odtiaľ neodchádzajú naprázdno. Nie sú to však len rybári, ale tiež turisti i rodiny s deťmi, ktorých vodná nádrž okúzlila a stále majú dôvod na návrat. Niekto možno pre prítomnosť vodných vtákov, dnes už všeobecne stále zriedkavejších rakov, iných lákajú okolité lesy s možnosťami kratších i dlhších túr, kde pri troche šťastia môžete zazrieť lane a jelene.

Prinášame vám videozostrih z cesty cez Pačanský kopec, želáme príjemné sledovanie.

Zdroj: Decknerová

Cesta cez Pačanský kopec
1
Galéria
Cesta cez Pačanský kopec
12
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM