Peter Simon Rôzne

Video: Vyznávači punk rockovej hudby si prišli na svoje

V piatok sa uskutočnil v jednom rožňavskom clube punkrockový večer, ktorý sa niesol aj v znamení halloweenu, no prevládala poriadna muzika... Veď posúďte sami :)

Ilustračný obrázok k článku Video: Vyznávači punk rockovej hudby si prišli na svoje
Zdroj: Dnes24.sk

V jednom z rožňavských klubov si v piatok prišli na svoje obyvatelia mesta, ale aj okolia, ktorí majú radi punkrockovú muziku. Predstavila sa im už široko-ďaleko známa rožňavská formácia Zatmenie mysle, ale aj skupina Farby.

Zaujímavosťou akcie bol fakt, že organizátori dali priestor a možnosť zahrať si aj mladým, rozvíjajúcim sa skupinám, ako DESTROI a BAIUM, v ktorých členovia už majú niečo odohrané, no tieto skupiny sú novo založené. Divákom sa postupne prestavili všetky kapely so svojím repertoárom a publikum sa do sýtosti vybláznilo a vytancovalo. „Do kapely Zatmenie mysle som sa dostal tak, že ma oslovil gitarista, či neskúsim niečo zaspievať, no napísal som aj vlastný text na jednu skladbu, ktorú hrávame dodnes. Hráme taký alternatívny punkrock a každá skladba má niečo do seba a je iná,“ prezrádza na začiatok spevák skupiny Dušan Lipták.

Ako ďalej dodal, domáce publikum bude stále to najlepšie, no hrávajú aj v iných mestách, kde sa pomaly, ale isto dostávajú do povedomia. „Chodíme po Slovensku, po mestách ako Prešov, Bystrica, Bardejov. Hrávame v podnikoch ako je tento. Domáci nás majú strašne radi a my sme z toho šťastní, ale aj vonku sme už zožali úspech,“ dodal spevák kapely Dušan. Chalani nám prezradili, že do budúcna by chceli zbúchať CD, no musia si na to nájsť ešte prostriedky a hlavne čas.

„Mám už síce viac rokov, ako väčšina tu prítomných, ale chalani zo zatmenia sú kamaráti a rád si ich stále vypočujem. O to krajšie je vidieť mladých, ako sa snažia a nehanbia prezentovať svoju tvorbu,“ dodal s úsmevom Marek.

„Stále som tu, ak sa koná koncert, či hrá niekto z Rožňavy alebo iného mesta. Príjemná atmosféra a trošku odreagovania od toho bežného života. Dnes som si prišla vypočuť asi tak všetky kapely, nerobím rozdiel,“ prezradila Michaela

Fajná atmoška, pivko, kamaráti, baby a hudba, čo viac treba po celom týždni? Zabávam sa a je mi dobre,“ dodal na záver Jožo.

Prinášame vám krátky videozostrih z piatkovej akcie a viac slov speváka kapely Zatmenie mysle. Želáme príjemné sledovanie.

Foto: ilustračné

Punk rockový večer v Rožňave
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM