Peter Simon Kultúra

Víkendové tipy pre Rožňavčanov: Užite si voľné dni naplno!

Dni v týždni sa pomaly míňajú a je najvyšší čas premýšľať nad tým, ako stráviť vytúžený víkend. Prinášame vám niekoľko tipov na akcie, za ktorými netreba chodiť ďaleko...

Ilustračný obrázok k článku Víkendové tipy pre Rožňavčanov: Užite si voľné dni naplno!
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Koncert v Tuneli pod Homôlkou

2. september 2016 od 10:00 hod., Tunel pod Homôlkou, Slavošovce
Jeden z hlavných bodov bude Slávnostné otvorenie Dobšinského rozprávkarne, jedná sa o štvorsúsošie z výjavov rozprávok P. E. Dobšinského, ktorej dominantou bude detský kolotoč. Prostriedky na túto realizáciu, organizátorom podujatia, poskytol Košický samosprávny kraj z projektu Terra Incognita. Deti si na svoje prídu pri divadelnom predstavení Kocúr v čižmách, v Dobšinského rozprávkarni s kolotočom, pri hrách a zábave, no nešlo by to ani bez folklóru. Na akcii vystúpia mladé talenty z okresu Rožňava pod názvom „Orchester rudových nástrojov“, Karmen Pál-Balážová, Muzika Milana Rendoša so speváčkou Márie Macoškovou a Máriou Brdárskou sa pri tuneli pod Homôlkou pozdravia východniarskym „Dobry dzeň Vam, ľudze“. Naprázdno neodídu fanúšikovia klasiky v podobe Pavla Hammela a Prúdov, mladšie generácie iste poteší Rožňavčan Robo Šimko, Evka Dovcová a MassRiot a tiež nadgeneračný Adam Ďurica so svojou kapelou. Samozrejme si môžu návštevníci počas celého dňa vychutnať prechádzku cez celý tunel, ale aj rôzne regionálne špeciality. PREHĽAD PROGRAMU: Podujatie, ktoré chytilo za srdce množstvo ľudí už o niekoľko dní.

HORVÁTH TAMÁS & RAUL

2. september 2016 od 21:00 hod., Times Club, Rožňava Times club v Rožňave usporiada ďalšiu super akciu. Support DJ MANO(HU) a DJ PEET REASON(BA). Vodka + džús 1,20 eura. Vstupné: 3 eurá.

Podoby tanca

3. september 2016 od 14:00 hod., Kultúrny dom, Vlachovo
Gemerské osvetové stredisko v Rožňave v tomto roku pripravuje v oblasti folklóru ďalšie formy pre skvalitnenie interpretačnej úrovne folklórnych kolektívov. Ide o metodické stretnutie s odborníkom na gemerský folklór Ladislavom Bačinským spojené so školou gemerských ľudových tancov. Podujatie je organizované so zámerom poskytnúť vedúcim, choreografom i členom folklórnych súborov a skupín informácie, ktoré im budú užitočné pri príprave programov, ich uvádzaní na rôznych vystúpeniach, ale v neposlednom rade vytvoriť im priestor pre vzájomnú konfrontáciu názorov na činnosť a tvorbu.

Gruľový deň plný folklóru

3. september 2016 od 14:00 hod., Silica
Príďte si vychutnať nevšedné podujatie do krásnej obce s názvom Silica. Počas takzvaného Gruľového dňa, ktorý sa začne od 14:00 hod. pred miestnou školou môžete zažiť množstvo zaujímavostí. Nebudú chýbať ani spevácke a tanečné vystúpenia, ľudová veselica, či rôzne ochutnávky jedál zo zemiakov. Počas dňa si organizátor pripravil súťaže a tombolu. Vo večerných hodinách sa zapáli vatra.

Gemerské Derby: MFK Rožňava – Krásnohorské Podhradie

3. september 2016 od 15:30 hod., Futbalový štadión, Rožňava
Všetkých priaznivcov futbalu srdečne pozývame na gemerské derby! Chlapci z Rožňavy ťahajú veľmi peknú šnúru zápasov bez prehry. Momentálne sú na čele IV.ligovej tabuľky a chcú tam určite ostať čo najdlhšie. Príďte preto povzbudiť Rožňavu k zisku ďalších troch bodov.

Summer ending party

3.september 2016 od 20:00 hod., Kultúrny dom, Gemerská Hôrka
Ukončenie leta v tom pravom štýle. Obec Gemerská Hôrka organizuje párty, na ktorej vystúpi DJ Fleeter. Podujatie sa uskutoční už túto sobotu od 20:00 hod. v kultúrnom dome obce.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM