Peter Simon Správy

Vjazd do priemyselnej zóny: Rožňavská radnica má plán

Mesto prehovorilo o pláne za státisíce. Týkať sa má cesty, ktorá vedie k rožňavskej priemyselnej zóne.

Ilustračný obrázok k článku Vjazd do priemyselnej zóny: Rožňavská radnica má plán
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Ako potvrdila rožňavská radnica, medzi jej najbližšie plány patrí nové riešenie príjazdovej cesty do priemyselnej zóny v meste.

Státisíce eur

Ako konkretizovala Eva Valentíková z Mestského úradu v Rožňave, vjazd do priemyselnej zóny má byť financovaný zo zdrojov Akčného plánu rozvoja okresu Rožňava, teda z regionálneho príspevku. „Celkové finančné náklady sú odhadované na 910 000 eur, ale konkrétnu sumu ukáže až projektová dokumentácia, ktorá sa v krátkej dobe začne pripravovať,“ uviedla Valentíkova s tým, že 600 000 eur by malo byť financovaných z regionálneho príspevku a zvyšnú sumu by malo dofinancovať Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Napojenie z hlavnej cesty

Mesto Rožňava na svojej oficiálnej stránke zverejnilo verejné obstarávanie o vypracovanie projektovej dokumentácie. Podľa neho má byť predmetom zákazky vypracovanie projektovej dokumentácie pre napojenie priemyselnej zóny v Rožňave z cesty I/67 v mieste jestvujúceho priecestia, kde je potrebné navrhnúť križovatku s napojením priemyselnej zóny a opačnej strany cesty I/67.

„Existujúca priemyselná zóna sa nachádza v k.ú. Rožňava a k.ú. Nadabula v zastavanom území mesta, po ľavej strane cesty I/67 smer Rožňava-Dobšiná. Budúce napojenie PZ križuje železničnú trať, kde je potrebné navrhnúť potrebné technické opatrenia,“ informovala Mária Kardošová z právneho odboru a správy majetku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM