Peter Simon Správy

Vlachovo sa pýši množstvom hudobných skupín na počet obyvateľov: Čo je za tým?

Obec Vlachovo má v súčasnosti 860 obyvateľov. Je známa viacerými kultúrnymi podujatiami, ale najmä množstvom hudobných skupín. Starosta obce prezradil možný dôvod.

Ilustračný obrázok k článku Vlachovo sa pýši množstvom hudobných skupín na počet obyvateľov: Čo je za tým?
Zdroj: TASR

V obci organizujú veľa spoločenských podujatí, prakticky po celý rok od januára až po december. Najznámejšie sú 40. ročník zimného turistického výstupu na vrch Stromíš, ďalej jedinečné Jozefovské spevy na jar, ktoré ešte stále predstavujú tradície ukončenia zimy a začiatok a oslavu jari.

Zaujímavosťou obce podľa starostu je možnože najvyššia koncentrácia hudobných skupín na počet obyvateľov na Slovensku. „Sme taká hudobná obec. Mali sme tu od 50., 60. rokov založené hudobné skupiny a potom sa to pomaličky tradovalo, vznikali nové skupiny. V obci momentálne účinkuje päť kapiel. Hrávajú, sprevádzajú folklórne skupiny, folklórne súbory, ale takisto hrávajú na oslavách a niekedy aj na tanečných zábavách, podľa toho, kto si ich ako vyžiada. Máme spevácke skupiny, hudobné kapely a ľudové muziky,“ prezradil Pakes.

Obnoviť by mali aj kúpalisko

Verí, že obnovia i letné kúpalisko, ktoré v obci majú. Momentálne je však v rekonštrukcii. Podľa Pakesa sú radi, že väčšina Vlachovčanov je zamestnaných. „Momentálne máme okolo 50 ľudí nezamestnaných. Z 860 ľudí je to veľmi dobrá bilancia. Naši ľudia sú aktívni, hľadajú si prácu hlavne v tomto regióne. Veľa mladých síce pracuje aj mimo okresu, či už smerom na východ v Košiciach alebo v Bratislave, ale pracujú, to je podstatné,“ skonštatoval starosta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM