Peter Simon Kultúra

Voľné dni si treba užiť, siahnite po šikovnom ťaháku: 5 tipov, čo robiť v Rožňave počas víkendu

Nejaký ten oddych nikdy nezaškodí. A dobre zrelaxovať sa dá aj v našom meste. Ak rozmýšľate, čo si počas voľných dní počať v Rožňave, ponúkame vám šikovný ťahák. Vybrali sme päť tipov na tento víkend, ktoré by vás mohli osloviť.

Ilustračný obrázok k článku Voľné dni si treba užiť, siahnite po šikovnom ťaháku: 5 tipov, čo robiť v Rožňave počas víkendu
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Mikulášske akcie v Rožňave

5. december od 16:30 hod., Námestie baníkov, Rožňava
Mikuláš neobíde Rožňavu ani tento rok. Tešiť sa môžu deti v škôlkach i ľudia na námestí. Mikuláša, slávnostné rozsvietenie Vianočného stromčeka, či prekvapenie alebo krst hymny a ohňostroj si môžete vychutnať už v sobotu na Námestí baníkov v našom meste.

Advent v kaštieli

5. december 2015 od 11:00 hod., Kaštieľ Betliar
Množstvo podujatí počas adventu pripravuje aj kaštieľ Betliar. Zažite neopakovateľnú atmosféru blížiacich sa sviatkov v krásnom prostredí kaštieľa a parku už túto sobotu. Čaká na vás remeselnícky jarmok a domáce dobroty. Počas celého dňa budete mať možnosť zažiť tematické mikulášske prehliadky a pre najmenších si zamestnanci kaštieľa pripravili sladké prekvapenie.

Čo ukrýva kaštieľ

6. december 2015 od 15:00 hod., Kaštieľ Betliar
Vôbec prvá výstava v betliarskom múzeu mimo hlavnej sezóny je vynikajúcou príležitosťou pre návštevníkov vidieť aj to, na čo počas klasických prehliadok nie je priestor. 6. decembra 2015 sa uskutoční v priestoroch kaštieľa kurátorský výklad k výstave, ktorý povedie riaditeľ múzea Július Barczi.

Mikulášske športové popoludnie

6. december 2015 od 14:00 hod., športová hala v Rožňave
V Rožňave sa uskutoční skvelá rodinná akcia. Mikulášske rodinné športové popoludnie sa uskutoční v spolupráci s Auto šport klubom Rožňava.

Kino Apollo

6. decembra 2015 od 16:00 hod., Dom tradičnej kultúry Gemera, Rožňava
Paddington nie je len tak obyčajný medvedík. Pochádza z nejtemnějšieho Peru, nosí červený klobúčik a viac než čokoľvek iného miluje sendviče. Keď zemetrasenie zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby tu našiel novú rodinu. Sám a opustený na paddingtonskej stanici pomaly zisťuje, že život vo veľkomeste nie je úplne taký, ako si ho predstavoval. Našťastie ale stretne rodinu Brownovych, ktorá sa ho ujme aj napriek kategorickému nesúhlasu otecka Browna – typického, usporiadaného a trochu aj nudného Brita. Kde sa medvedík objaví, začnú sa diať neuveriteľné veci.

Plagáty ku všetkým uvádzaným akciám nájdete na našej stránke v kategórii PODUJATIA.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM