Radka Deckerová Krimi

Z kôlne kradli veci, prichytili ich policajti

Rožňavskí policajti z prečinu krádeže spáchaného v jednočinnom súbehu s prečinom porušovania domovej slobody obvinili 21-ročného Daniela z Rožňavy, ktorý spoločne s dvoma 10-ročnými chlapcami včera popoludní prišli k neobývanému riadne oplotenému dv

Preliezli železnú bránu, prešli k drevenej kôlni, kde vypáčili visiaci zámok a z kôlne ukradli lyžiarsku palicu, zväzok hliníkového kábla, dve železné „účka“. Odcudzené veci vyniesli pred dvor domu, polovicu vecí obvinený mladík odnášal do zberných surovín a druhú polovicu strážili 10-roční chlapci pred domom, kde ich prichytili policajti. Majiteľovi spôsobili celkovú škodu 510,–€. Obvinenému mladíkovi hrozí až dvojročné väzenie.

Správy z Východu: Košičan obvinený zo sprenevery (viď. včerajšia tlačová správa), čelí ďalším obvineniam ** Policajti Obvodného oddelenia PZ Košice KVP objasnili ďalšie dva prípady a z prečinu sprenevery obvinili 34-ročného Mariána S. z Košíc, ktorý ad. 1/ v januári tohto roku v košickej pobočke spoločnosti so sídlom v **Rožňave uzavrel ako realitný maklér zmluvu o rezervácii nehnuteľnosti a poskytovaní služieb súvisiacich s kúpou nehnuteľnosti a to o prenájme bytu na Jenisejskej ulici v Košiciach, pričom od 24-ročného muža z Rimavskej Soboty prevzal finančnú čiastku vo výške 450.-€,. Túto si následne prisvojil a aj napriek viacerým výzvam ju nevrátil..
ad. 2/ v apríli tohto roku ako zástupca spoločnosti uzavrel zmluvu o rezervácii nehnuteľnosti a poskytovaní služieb súvisiacich s kúpou nehnuteľnosti a to rodinného domu na Atletickej ulici v Čani a od 54-ročného Košičana prevzal finančnú čiastku 2.000.-€, ktorú si následne prisvojil a aj napriek viacerým výzvam ju nevrátil. Za tieto skutky obvinenému mužovi hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

**Ženu napadol rotvajler ** Policajti OO PZ Košice KVP vypátrali a obvinili z prečinu ublíženia na zdraví (trestná sadzba až na jeden rok) 27-ročnú Petru z Košíc, ktorá koncom mája tohto roku na lúke asi 200 metrov za kláštorom na sídlisku KVP v Košiciach porušila dôležitú povinnosť vyplývajúcu zo zákona a ňou voľne pustený pes rasy rotvajler napadol 36-ročnú ženu, ktorý jej spôsobil zranenia s dobou liečenia 12 dní, taktiež jej poškodil oblečenie. Poškodenej žene vznikla škoda 150.-€.

Z parkoviska ukradol auto V noci z pondelka na utorok doposiaľ nezistený páchateľ z parkoviska na Dénešovej ulici v Košiciach odcudzil tam zaparkované osobné motorové vozidlo. Majiteľke (61) spôsobil škodu 10.200,–€.

Šnúrkou z topánok otvorili auto Spišskonovoveskí policajti vypátrali a z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinili štyroch mladistvých páchateľov vo veku 15 a 16 rokov zo Spišských Tomášoviec, ktorí sa v nedeľu popoludní pred šatňou futbalového štadióna v Spišských Tomášovciach (okr. Spišská Nová Ves) vlámali za pomoci šnúrky z topánok do osobného motorového vozidla zn. Fiat, odkiaľ z peňaženky ukradli finančnú hotovosť cca 105,–€. Ako mladistvým obvineným za tento skutok hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Manželke sa vyhrážal zabitím Policajti Obvodného oddelenia PZ Michaľany z prečinu nebezpečného vyhrážania obvinili 35-ročného Mareka z obce Veľaty (okr. Trebišov), ktorý v nedeľu v byte v uvedenej obci v podnapitom stave po predchádzajúcej hádke vulgárne nadával svojej manželke (33), z kuchyne vzal kuchynský nôž a žene sa vyhrážal zabitím. Žena v strachu o svoj život ušla do spálne, kde sa zamkla a počkala tam, kým obvinený nezaspí. Následne na druhý deň opäť pod vplyvom alkoholu manželke po hádke vulgárne nadával. Žena spolu s dvoma deťmi ušla do neobývaného rodinného domu na Športovej ulici, kde sa zamkla. Obvinený prišiel k domu, búchal na dvere s tým, aby mu otvorila a vyhrážal sa jej zabitím. Od svojho konania upustil, až keď to žena oznámila polícii. K zraneniu osôb, ani ku škode na majetku nedošlo. Policajti muža zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia s návrhom na jeho väzobné stíhanie. Obvinenému mužovi hrozí až trojročné väzenie.

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM