Peter Simon Správy

ZÁBERY, ktoré sa oplatí pozrieť: Takto to vyzeralo na novoročnom výstupe na Volovec

Aj napriek tuhým mrazom sa na Volovec vybrali stovky nadšencov turistiky. Pozrite si úchvatné fotky. Počasie doprialo a pohľad na Vysoké Tatry bol nádherný.

Ilustračný obrázok k článku ZÁBERY, ktoré sa oplatí pozrieť: Takto to vyzeralo na novoročnom výstupe na Volovec
36
Galéria
Foto: Róbert Bango / Zdroj: Dnes24.sk

Výstup na Volovec si opäť vychutnalo množstvo ľudí. Neodradila ich ani zima. Hovorí sa, že ako na Nový rok, tak po celý rok. Niekoľko stoviek nadšencov turistiky z nášho mesta začalo nový rok poriadnou zaberačkou. Konal sa už 39. ročník Novoročného výstupu na Volovec. Ten si mohli vychutnať nadšenci hôr 7. januára 2017.

Tohtoročný výstup organizoval Klub slovenských turistov Volovec v spolupráci s mestom Rožňava a obcou Čučma. Akcia, ako je už zvykom začala v ranných hodinách v Rožňave na autobusovej stanici, odkiaľ zúčastnených nadšencov prírody previezli špeciálne spoje na začiatok trasy výstupu. Niektorí zvolili vlastnú dopravu.

„Cestou na vrchol si účastníci užili síce slnečné, ale za to poriadne mrazivé počasie. No aj napriek silnému vetru sa rozhodne oplatilo vyštverať až hore. Ľudia si tam mohli oddýchnuť po dlhej prechádzke a sledovať úchvatný výhľad na šíre okolie, a samozrejme na týčiace sa Vysoké Tatry a Kráľovu Hoľu v plnej kráse,“ prezradil Robo.

Na výstupe a samom vrchole Volovca bolo krásne bielo, čo si rozhodne užili aj tí menší. Počet účastníkov sa tento rok odhadoval na približne 400 ľudí, no priebežne prichádzali aj ďalší. Pozrite si v našej galérii desiatky úchvatných záberov.

Ani tento rok nechýbali účastníci výstupu, ktorí si zvolili vlastnú trasu, a to najčastejšie cez Betliar alebo trasu Úhornianskeho sedla, či Podsúľovej. Opäť však nechýbala ani možnosť zakúpenia si odznaku a účastníckeho listu v cene 3 eurá, ktorá zahŕňala aj prepravu autobusom. Na koniec sa účastníkom podával horúci čaj v kultúrnom dome obce Čučma, ktorý si mohli vychutnávať po vyčerpávajúcom ba aj mrazivom výstupe na pýchu Gemera.

Obrazom: Novoročný výstup na Volovec
36
Galéria
Foto: Róbert Bango / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM