Peter Simon Správy

Záchranár Attila z nášho okresu vyrába netradičné kúsky: TOTO by ste na svadbe chceli mať aj vy! FOTO

Všetko to začína neopracovaným kusom dreva. Výsledok je však úchvatný. Attila Korintus nám o svojom koníčku prezradil viac.

Ilustračný obrázok k článku Záchranár Attila z nášho okresu vyrába netradičné kúsky: TOTO by ste na svadbe chceli mať aj vy! FOTO
15
Galéria
Foto: Attila Korintus / Zdroj: Dnes24.sk

Mladý Attila Korintus z Krásnohorskej Dlhej Lúky má naozaj šikovné ruky. Ak nezachraňuje ľudí, venuje sa v celku milej záľube. Vyrába netradičné kúsky, ktoré sú momentálne in. Všetko to začína jedným neopracovaným kusom dreva, no výsledok stojí za to. Veď doplnok, ako drevený motýlik si všimne každý. A veruže, nám na úvod Attila hneď prezradil, že ich každý obdivuje :)

Najprv drevený motýlik zazrel na internete. Veľmi sa mu páčil a považoval to za veľmi štýlový doplnok. Keďže už mal nejaké skúsenosti z drevom, tak sa rozhodol že si jeden aj vyrobí.

„Prvý som vyrobil asi pred dvomi rokmi pre seba. Od rodiny a kamarátov som dostal pozitívne ohlasy tak som vyrobil viac kusov. Ktoré sa postupne darovali. Je to pre všetky vekové kategórie, a pre tích, ktorí chcú vyniknúť. Hodí sa to na plesy, stužkové, svadby, alebo len tak, ako štýlovka,“ povedal pre náš web Attila.

Pozrite si v našej galérii fotky, ako prebieha výroba takéhoto skutočne netradičného doplnku.

Ako v zápätí doplnil, drevené motýliky vyrába z dubového, orechového, čerešňového dreva alebo ich kombináciou. „Sú buď hranaté, zaoblené alebo majú zbrúsené hrany. Môžu byť a s nápisom, ktoré potom vypaľuje moja priateľka, ktorá sa tiež zaoberá výrobou maturitných stužiek. Našli sme sa,“ dopĺňa Korintus.

Podľa jeho slov výroba sa začína tým, že z neopracovaného dreva si vyreže doštičky na požadovanú hrúbku, na ktorú si nakreslí tvar motýlika. „Vyrežem, obrúsim, nalakujem, dám tam gumu, ktorá je okolo krku a stred motýlika ozdobím látkou. Drevený motýlik je tak hotový,“ spresnil na záver Attila Korintus.

Obrazom: Drevené motýliky sú skutočne krásnym doplnkom
15
Galéria
Foto: Attila Korintus / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM