Peter Simon Rôzne

Zažili nevšedný deň: Deti zo základnej školy sa oboznámili s prácou záchranných zložiek

Oboznámiť sa s prácou členov Integrovaného záchranného systému SR mali možnosť žiaci Základnej školy s materskou školou (ZŠ s MŠ) v Jelšave

Ilustračný obrázok k článku Zažili nevšedný deň: Deti zo základnej školy sa oboznámili s prácou záchranných zložiek
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Počas účelového cvičenia, ktoré je súčasťou učebných osnov si tak tí najmenší mohli z blízka prezrieť špeciálnu vozidlá, ale aj čo to viac sa dozvedieť o záchranárskej prá­ci.

Ako informovala riaditeľka ZŠ s MŠ Viera Bardoňová, akciu sa rozhodli neorganizovať iba na teoretickej báze, ale doplnili ju aj praktickou časťou.

„Hlavná časť podujatia prebiehala na futbalovom štadióne v Jelšave, kde boli vytvorené štyri stanovištia. Na prvom zdravotníci učili deti poskytnúť prvú pomoc, na druhom im poľovníci vysvetlili, ako sa správať v lese. Tretie stanovište patrilo štátnej a mestskej polícii, ktorej príslušníci deťom priblížili dopravné predpisy. Na poslednom stanovišti ich čakali hasiči, ktorí im ukázali, ako predchádzať požiaru a čo robiť, ak k nemu predsa len dôjde,“ priblížila riaditeľka.

Praktickou časťou podujatia boli podľa jej slov ukážky práce policajných psovodov, zadržanie unikajúceho páchateľa a zásah hasičov pri požiari, nasledovaný ukážkou uvoľnenia zranenej osoby z motorového vozidla. „Na záver deti vyplnili testy, ktoré mali za cieľ overiť ich vedomosti, získané na jednotlivých stanovištiach,“ dodala riaditeľka školy.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM