Peter Simon Správy

Zažite sobotu v Kúpeľoch Štós vo veľkom štýle: Kotlíkové špeciality a kopec iného

V jednom z najzdravších kútov Slovenska sa bude oslavovať. Prichádza Svetový deň turizmu, ktorý si budete môcť vychutnať aj vy mimo mesta, konkrétne v certifikovanom klimatickom mieste Kúpeľov Štós. Pozrite sa, čo všetko vás tam čaká.

Ilustračný obrázok k článku Zažite sobotu v Kúpeľoch Štós vo veľkom štýle: Kotlíkové špeciality a kopec iného
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

V jednom z najzdravších kútov Slovenska, v certifikovanom klimatickom mieste Kúpeľov Štós sa bude 17. septembra oslavovať Svetový deň turizmu. Kúpele Štós svoju 135. kúpeľnú sezónu uzavrú 9. ročníkom Grand Prix Štós.

Podujatie je predovšetkým súťažou vo varení kotlíkových jedál, no nebudú chýbať ani zaujímavé sprievodné podujatia pre celé rodiny. Pri skvelej hudbe si tak môžete pochutnať na najrôznejších chutných receptoch. Tento ročník sa nesie v znamení sloganu Recepty osobností – Zdravo a zo Slovenských surovín.

Bude sa aj súťažiť, a to o najlepší recept a jedlo navarené v kotlíku priamo v kúpeľnom areáli Kúpeľov Štós. Variť sa bude zdravo, na zdravom vzduchu a iba zo zdravých slovenských surovín.

Počas celého dňa v rámci sprievodných akcií zažijete okrem iného aj pravý remeselnícky jarmok, či zaujímavú výstavu auto veteránov, rozprávková dedinka pre deti, tvorivé dielne, rytierska sála, vodníkovo a iné zaujímavosti.Nebudú chýbať súťaže pre deti i dospelých. Zábava zaručená pre všetky ročníky!

KOMPLETNÝ PROGRAM:

17. SEPTEMBRA 2016 • (SOBOTA)

  • 10:00 OTVORENIE PODUJATIA V AREÁLI KÚPEĽOV ŠTÓS
  • 10:00 – 15:00 GRAND PRIX KÚPELE ŠTÓS 2016 SÚŤAŽ VO VARENÍ VO VARNÝCH KOTLÍKOCH
  • 10:00 – 17:00 VYSTÚPENIA NA PÓDIU: AKORDEONOVÝ ORCHESTER MEDZEV, ACOUSTICNIGHT, VESNADA,, FOLKLÓRNY SÚBOR URPÍN, SLOVAK TANGO A ĎALŠÍ
  • 10:00 – 16:00 SÚŤAŽE A TVORIVÉ DIEĽNE PRE DETI I DOSPELÝCH
  • 10:00 – 18:00 REMESELNÍCKY JARMOK
  • 10:00 – 18:00 PREHLIADKA HISTORICKÝCH VOZIDIEL
  • 16:00 SLÁVNOSTNÉ VYHLÁSENIE VÝSLEDKOV SÚŤAŽE GRAND PRIX KÚPELE ŠTÓS 2016 – RECEPTY OSOBNOSTÍ S ODOVZDANÍM HLAVNEJ CENY SÚŤAŽE – KLOBÚKA ZBOJNÍKA MICHALA DOVČIKA

Fotky z minulého ročníka nájdete v našej galérii :)

Foto: ilustračné

8. GRAND PRIX - KÚPELE ŠTÓS
40
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM