Jakub Forgács Správy

Zničená cesta pri Revúcej má byť prejazdná do konca roka: Koľko bude stáť oprava?

Zmluvne dohodnutá cena zahŕňa dve etapy rekonštrukcie poškodeného úseku i úpravy na obchádzkovej trase.

Ilustračný obrázok k článku Zničená cesta pri Revúcej má byť prejazdná do konca roka: Koľko bude stáť oprava?
14
Galéria
Zdroj: TASR/Branislav Caban

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) zazmluvnil zhotoviteľa, ktorý začne opravovať poškodený úsek cesty II/531 medzi Muráňom a Prednou Horou. Zároveň tiež bude upravovať dočasnú obchádzkovú trasu cez Národný park Muránska planina, aby bola bezpečná aj v prípade nepriaznivého počasia. Informovala o tom hovorkyňa BBSK Lenka Štepáneková.

Za vyše 7,5 milióna

„Spoločnosť Skanska SK sme vybrali v priamom rokovacom konaní tak, ako nám to odporučili na Úrade vlády po konzultácii s Úradom pre verejné obstarávanie. Prioritou pre nás bola serióznosť a história spoločnosti, jej vystupovanie voči subdodávateľom a najmä dostatok voľných kapacít, ktoré sú pre rýchly priebeh prác rozhodujúce,“ povedal predseda BBSK Ján Lunter.

Zmluvne dohodnutá cena, ktorá zahŕňa dve etapy rekonštrukcie poškodeného úseku i úpravy na obchádzkovej trase, je 7 547 038,18 eur vrátane DPH.

Práce začnú bezodkladne

„Uvedená stavba je veľmi náročná nielen projekčne a technologicky, ale i z pohľadu časového. Je rozdelená na dve etapy a my urobíme všetko pre to, aby sme do 31. decembra tohto roku sprejazdnili úsek medzi Muráňom a Prednou Horou,“ povedal Ivan Gajdoš, riaditeľ projektu zo Skanska SK.

Ako dodala Štepáneková, stavenisko odovzdá župa ešte dnes a rekonštrukčné práce začnú bezodkladne.

Ako vyzerali poškodené úseky ciest II/531 medzi Muráňom a Prednou Horou a III/2845 medzi Revúcou a Muránskou Zdychavou si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Zábery poškodených ciest v Revúckom okrese
14
Galéria
Zdroj: TASR/Branislav Caban
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM