Miroslav Pomajdík Krimi

Brutálna vražda muža (†43) v dome: Policajti v Prakovciach urobili raziu, zadržali Petra (20)

V rukách polície skončil muž, ktorý je obvinený z obzvlášť závažného zločinu vraždy, ktorej sa mal dopustiť v noci z 31. marca na 1. apríla 2013 v obci Prakovce, kde mal zavraždiť obzvlášť brutálnym spôsobom muža (†43) v jeho vlastnom dome.

Ilustračný obrázok k článku Brutálna vražda muža (†43) v dome: Policajti v Prakovciach urobili raziu, zadržali Petra (20)
Zdroj: TASR

„Páchateľ v úmysle získať majetkový prospech z 31. marca na 01. apríla 2013 vošiel do uzamknutého rodinného domu v obci Prakovce (okr. Gelnica), kde následne prehľadal obytné miestnosti. Odcudzil šperky zo žltého kovu a finančnú hotovosť vo výške 540,–€. Pri svojom čine však bol vyrušený majiteľom domu (†43), ktorého následne bez možnosti bránenia sa, viackrát bodol do oblasti hlavy a tela. Následne mu obtočil okolo krku kábel predlžovacej šnúry, ktorým škrtil už bezvládne telo. Majiteľovi spôsobil surovým a trýznivým spôsobom smrť a doposiaľ nevyčíslenú škodu na majetku." informoval hovorca Krajského riaditeľstva policajného zboru Alexander Szabó.

Polícia vykonala v utorok v skorých ranných hodinách domové prehliadky v obci Prakovce, kde zadržala hlavného podozrivého z tohto ohavného činu Petra (20), ktorý žije v Prakovciach. Podozrivého vypátrali policajti Odboru kriminálnej polície KR PZ v Košiciach v spolupráci s príslušníkmi kriminálnej polície OR PZ v Spišskej Novej Vsi. Muž bol už v minulosti súdne trestaný za obdobnú násilnú trestnú činnosť ako aj trestnú činnosť majetkového charakteru (krádeže).

„Vykonaniu domových prehliadok a zadržaniu podozrivej osoby predchádzalo rozsiahle dokazovanie. Boli vykonané dodatočné obhliadky miesta činu, výsluchy svedkov ako aj operatívne previerky, ktoré okrem iného prispeli k vypátraniu vecí pochádzajúcich z domu obete. Spolu s výsledkami kriminalistického expertízneho skúmania boli zabezpečené dôkazy smerujúce k objasneniu tohto prípadu,“ dodáva Alexander Szabó

Po domových prehliadkách nasledovali ďalšie výsluchy svedkov a podozrivého na KR PZ v Košiciach. „Na základe takto získaných dôkazov vyšetrovateľ KR PZ v Košiciach vzniesol obvinenie Petrovi za obzvlášť závažný zločin vraždy a prečin porušovania domovej slobody za ktorý mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody v trvaní 20 až 25 rokov prípadne doživotie,“ uzatvára Alexander Szabó. Obvinený by mal byť vzatý do väzby.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM