JAB Rôzne Rôzne

Čaj o piatej v Topoľčianke či diskotéky v Dome kultúry: Slávne podniky, v ktorých sa Novovešťania za socíku vedeli baviť

V minulom storočí sa Spišskonovovešťania baviť vedeli a bolo jedno, či v kaviarni, alebo vinárni. Na niektoré podniky si spomenie snáď každý skôr narodený obyvateľ nášho mesta. Väčšina z nich však už žije iba v našich spomienkach.

Ilustračný obrázok k článku Čaj o piatej v Topoľčianke či diskotéky v Dome kultúry: Slávne podniky, v ktorých sa Novovešťania za socíku vedeli baviť
Zdroj: TASR

V Spišskej Novej Vsi nájdeme viaceré podniky, kluby, kiná či divadlá kam sa dá skočiť za zábavou. Kedysi však v našom meste fungovali úplne iné zábavné prevádzky. V spomienkach na tie z čias socializmu zalovili aj naši čitatelia.

Čaj o piatej

„Mládež sa stretávala v centre mesta na Letnej ulici. Tam sme sa prechádzali hore dole po stranách a rozprávali sme sa. Občas sme zašli do Trenčianskej reštaurácie na čaj, ktorá bola na Levočskej ulici,“ začala svoje rozprávanie pani Mária. Čaj o piatej sa podľa jej slov konal v terajšej Redute, ale aj v reštaurácii Topoľčianka.

„Všade hrala živá boli to zábavy bez alkoholu a cigariet. Mládež si tam chodila zatancovať a porozprávať sa. Hlavne tie zábavy trvali maximálne do desiatej. Takže potom sa už mládež po meste neflákala,“ povedala. Mária si však spomenula aj reštauráciu Tatra, ktorá sa nachádzala smerom na železničnú stanicu kam chodila s kamarátkami hlavne na vyprážaný syr, lebo tam bol podľa jej slov najlacnejší. Živá kapela hrala aj v železničiarskom klube a každý víkend aj v hoteli Metropol kde sa chodili zabávať okrem mládeže aj starší.

Diskotéky aj letné kino

„No hlavne mesto bolo v tých časoch bez áut len sem tam sa nejaké ukázalo a to sme boli paf. Tarča sa stavala tam som bývala. Sídlisko Mier ešte nebolo pestovala sa tam zelenina a chodili sme tam na brigádu. Volali sme to, že ideme na brigádu do Bulgara – lebo Bulhari tam pestovali zeleninu," uzavrela Mária.

Aj pani Norika zalovila v svojich spomienkach. „Čaj o piatej si pamätám. Robilo sa to v Dome Československo-sovietskeho priateľstva na Levočskej ulici v nedeľu. Na zábavy sme chodili skôr po dedinách, ale diskotéky boli aj v Dome kultúry samozrejme vždy len do desiatej. No najviac mi v pamäti utkveli spomienky na letné kino," zaspomínala.

Môže vás zaujímať:

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM