Aktualizované JAB Rôzne

Chcete ochutnať špeciality? Toto si v okolí Spišskej nenechajte ujsť...

K letnému obdobiu okrem hudobných festivalov a rôznych akcií patria neodmysliteľne aj tie ktoré sú určené gurmánom. Niekoľko z nich môžete navštíviť aj v okolí nášho mesta.

Ilustračný obrázok k článku Chcete ochutnať špeciality? Toto si v okolí Spišskej nenechajte ujsť...
Zdroj: TASR

Typicky spišské jedlá či rôzne špeciality sú súčasťou jarmokov či hodov, ktoré sa konajú po celom Slovensku. Aj v okolí Spišskej si môžeme užiť zopár akcií kde okrem zábavy čaká na účastníkov aj dobré jedlo.

Dúbravské pirohy

27. – 28. augusta, Dúbrava

Každý rok na prelome mesiacov august a september sa v obci Dúbrava uskutoční tradičný turistický pochod z obce Dúbrava do Národnej prírodnej rezervácie Rajtopiky na Branisku. Na druhý deň sa stretávajú najlepší kuchári aby si zmerali sily vo varení tradičného spišského jedla. Tento rok sa uskutoční 12. ročník akcie s názvom Dúbravské pirohy. Návštevníci sa okrem toho môžu tešiť na bohatý kultúrny program a rôzne súťaže pre deti ale aj dospelých.

Kotlíkový festival

28.augusta, Ferčekovce

Poslednú augustovú nedeľu si môžete užiť v mestskej časti Spišskej – Ferčekovce dobroty od výmyslu kuchárov. Po úspešnom prvom ročníku sa rozhodol Športový klub Ferčekovce zorganizovať druhý ročník Kotlíkového festivalu. Ide o festival kde podmienkou prihlásených družstiev je navariť 20 litrov dobroty v kotline podľa vlastného výberu. Okrem všakovakých dobrôt budú pre deti pripravené aj rôzne športové súťaže.

Margecianske fajnoty

15. októbra, Margecany

Na ďalšie podujatie spojené s jedlom síce budeme musieť čakať až do jesene ale určite bude stáť za to. Centrum Margecian sa zmení na jeden obrovský hodový stôl, na ktorom nájdete gastronomické kreácie gazdiniek z obcí od Krompách cez Jaklovce až po Folkmár či Prakovce. Tradičnou a najžiadanejšou fajnotou sú gruľovniky, na prípravu ktorých spotrebujú organizátori z roka na rok viac zemiakov. Margecianske fajnoty sú už tradičným podujatím, kde okrem dobrého jedla si môžete pozrieť aj diela umelcov z Margecian či vystúpenie rôznych folklórnych súborov.

Foto:ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM