JAB Rôzne

Dezolátny stav chodníka v meste: Bude opravená aspoň jeho časť?

Chodník, po ktorom asi denne chodíte, potrebuje nevyhnutnú opravu. Je v dezolátnom stave.

Ilustračný obrázok k článku Dezolátny stav chodníka v meste: Bude opravená aspoň jeho časť?
Zdroj: Dnes24.sk

Na prvom tohtoročnom výjazdovom zasadnutí mestského výboru č. 9 Telep – Blaumont členovia zhodnotili plnenie úloh z minulého roku a navrhli aktivity na nový rok 2020.

„V minulom roku sa podarilo niekoľko vecí. Vybudovali sa parkovacie miesta pri bytovke na Filinského ulici, ktoré boli ešte požiadavkou z minulého obdobia. Umiestnili sa na dvoch miestach koše pre psie exkrementy, vyčistil sa chodník smerom k detskému ihrisku na Telepe a spoločne s obyvateľmi sme zrekonštruovali a namaľovali staré MHD zastávky spoločne s priľahlým zábradlím,“ vymenoval predseda výboru Tomáš Cehlár.

Nevyhnutná oprava chodníka

Ako doplnil pre Dnes 24, v pláne aktivít má výbor okrem doplnenia pár svetelných bodov do sústavy verejného osvetlenia aj opravu chodníkov, hlavne chodníka, ktorý vedie okolo hlavnej cesty z mesta na polikliniku okolo Strednej odbornej školy drevárskej. Tento chodník je v dezolátnom stave a jeho oprava je nevyhnutná.

„Je to chodník, ktorý neslúži len občanom tejto mestskej časti, ale po tomto chodníku chodia aj občania mesta smerom na polikliniku a žiaci do svojej školy. Preto verím, že na meste nájdeme riešenie, aby sa upravila aspoň jeho časť, ktorá je využívaná najviac,“ doplnil Cehlár.

V jarných mesiacoch pribudne podľa jeho slov pri železničnom podchode informačná tabuľa pre občanov mestskej časti, ktorí takto budú mať lepší prístup k informáciám a opraví sa aj chodník pod novými schodmi, kde sa tvorí pri daždi veľká mláka.

Jarná brigáda

Po vydarenej minuloročnej akcii na výbore plánujú ďalšiu jarnú brigádu, v rámci ktorej chcú pokračovať v natieraní starých zábradlí pri schodiskách a na lávke, ktorá vedie ponad potok Brusník. Zároveň chcú upraviť aj detské ihriská. „Vidieť, že aj v našej mestskej časti pribudlo veľa malých detí, a preto chceme upraviť aj priestory detských ihrísk, aby sa tam obyvatelia cítili lepšie a bezpečnejšie, “ dodáva Tomáš Cehlár.

Výbor sa zapojí aj do organizovania prvého ročníka 1000-ročného behu, ktorý sa uskutoční v apríli v areáli tenisových kurtov a bežecký okruh bude míňať aj slávnu kaplnku San Sousi. „Na akcii si prídu na svoje ako bežci, tak aj deti z mestskej časti, pre ktoré bude pripravený pekný športový program," uzavrel.

Ako dobrovoľníci na Telepe skrášlili okolie si môžete pozrieť v priloženej galérii.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

OBRAZOM: Dobrovoľníci na Telepe si skrášlili okolie
10
Galéria
Zdroj: MsV 9/Telep

Hl. foto: mestská časť Telep

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM