Kultúra

Filmové snímky z dielne amatérov: V Spišskej sa chystá známa súťažná prehliadka

V Spišskej sa predstavia amatérski filmári. Regionálne kolo celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky neprofesionálnej filmovej tvorby sa blíži.

Ilustračný obrázok k článku Filmové snímky z dielne amatérov: V Spišskej sa chystá známa súťažná prehliadka
Zdroj: TASR

Už onedlho si v našom meste zmerajú sily amatérski filmári a filmárky. Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi pripravuje 26. ročník regionálnej súťažnej prehliadky neprofesionálnej filmovej tvorby CINEAMA 2018, ktorá ponúka príležitosť pre nových tvorcov, ktorí chcú predstaviť svoje dielo pred okom nestranného diváka a porotcu.

Priaznivci a tvorcovia neprofesionálneho filmu sa stretnú v Galérii umelcov Spiša 20. februára o 16:30 hod.

Ako priblížili kompetentní, môžeme sa tešiť na viaceré filmy z produkcie stálych prispievateľov, ako aj na filmy vytvorené počas 35. ročníka workshopu ŠGAS. Rovnako, v hojnom počte, nebudú chýbať krátke, hlavne animované filmy žiakov základnej umeleckej školy v Poprade.

Víťazné snímky budú ďalej bojovať o svoj úspech na krajskom kole súťaže v Rožňave a možno poputujú aj na celoštátne kolo v Nitre. Najlepší z najlepších budú nominovaní aj do výberu kolekcie na českú národnú súťaž – Český videosalón a do kolekcie na svetovú súťaž amatérskych filmov UNICA, v Blansku v Českej republike.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM