Krimi

Finta dvoch tínedžerov zo Spišskej: Takto okradli dôchodcu!

Len šestnásťroční chlapci majú na krku vážne obvinenie. Krádež im síce vyšla, na úteku ich ale prekvapili policajti.

Ilustračný obrázok k článku Finta dvoch tínedžerov zo Spišskej: Takto okradli dôchodcu!
Zdroj: Policajný zbor SR

Polícia obvinila dvoch 16-ročných chlapcov zo Spišskej Novej Vsi z obzvlášť závažného zločinu krádeže. Ako informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová, mladíci v sobotu (14. 11.) okradli 72-ročného dôchodcu na Zvonárskej ulici v Spišskej Novej Vsi.

Podľa doterajšieho vyšetrovania obaja obvinení pristúpili k dôchodcovi a jeden z nich sa dal s mužom do reči. Druhý obvinený využil jeho nepozornosť a poškodenému mužovi ukradol z vrecka peňaženku, v ktorej mal 82 eur a osobné doklady. Potom sa podľa slov hovorkyne obaja dali na útek.

„Policajné hliadky oboch podozrivých za pár minút zadržali v blízkosti miesta činu a zaistili odcudzenú finančnú hotovosť. Po vykonaní potrebných úkonov boli obaja obvinení zo zadržania prepustení,“ uviedla Mésarová.

Ako ďalej ozrejmila, za tento čin, ktorý bol spáchaný v čase núdzového stavu vyhláseného na území SR, hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na desať až 15 rokov. „Mladistvej osobe sa trestná sadzba znižuje na polovicu,“ upozornila hovorkyňa.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM