Jozef Kožár Rôzne

Florbalisti YOUNG ARROWS v nedeľu v akcii

Srdečne Vás pozývame na prvý tohtosezónny prípravný zápas medzi domácim klubom FbC Young Arrows Spišská Nová Ves a hosťujúcim mužstvom FbO Spišský Hrhov

Stretnutie sa uskutoční v nedeěu 16.9. 2012 o 17. 30 hodine v športovej hale v Spišskej Novej Vsi.

Michal Vadovský je útočníkom FBC Young Arrows Spišská Nová Ves. Prinášame Vám s týmto hráčom prvý offline rozhovor pred sezónou 2012/2013.

1. Michal, čo ťa priviedlo k florbalu? Ako dlho už hráš?

Všetko sa to začalo na strednej škole, keď škola dostála florbalky a naša trieda začala hrávať na každej telesnej výchove florbal. Neskôr vznikla na našej škole aj florbalová liga, ktorá bola na veľmi kvalitnej úrovni, s množstvom kvalitných zápasov proti hráčom s ktorými vlastne teraz za klub hrávam.

2. Hráčom klubu si od minulej sezóny, plánuješ zotrvať v klube aj budúcu sezónu keďže si sa zapojil s mužstvom do letnej prípravy?

Áno určite plánuj zotrvať v klube aj naďalej, dúfam že dostanem v A mužstve toľko príležitostí ako v minulej sezóne, no to skôr záleží od mojich výkonov, preto som sa aj pripojil do letnej prípravy.

3. Ako hodnotíš sezónu 2011/2012, ktorú klub odohral v Košickej florbalovej lige?

Sezónu hodnotím pozitívne, bola to vlastne naša prvá sezóna od existencie klubu. Neboli sme ďaleko aby sme postúpili do prvej šestky v tabuľke a sezónu dohrali medzi najlepšími mužstvami. No aj prvé miesto v dolnej štvorke je podľa mňa úspech, obsadili sme konečné 7.miesto s ktorým môžeme byť spokojní. Ukázalo sa, že tvrdými tréningami sa zlepšujeme, keďže prvá polovica sezóny bola trošku horšia, no potom po novom roku sme mali šnúru niekoľkých výhier za sebou čo nám zdvihlo aj sebavedomia a viac sme si v zápasoch verili.

4. Nastupuješ s číslom 18, má toto číslo nejakú symboliku?

Ani veľmi nie, možno trošku som sa nechal inšpirovať mojim bratrancom, ktorý hrá hokej za Zvolen a tak som si dal také číslo ako on.

5. Posledné dva zápasy v závere sezóny sa mužstvu mimoriadne vydarili keď vyhralo nad pomerne silným mužstvom KFC 6:2 a košickú Barcu porazilo 9:2, deň predtým mužstvo odohralo aj turnaj v Levoči kde skončilo na 4. Mieste, čo je podľa teba príčinou že sa mužstvo zomklo a hralo ako jeden tím?

Myslím si, že nám pomohli výhry z KFL, keď po sérií prehier sme začali vyhrávať, pomohlo nám to určite aj na psychike a začali sme si viacej veriť. Určite nám pomohlo aj to, že sme v podstate už dlhšie trénovali a viac sme sa zohrali. Škoda 4-tého miesta v Levoči, pretože sme boli blízko finále a mohli sme skončiť lepšie, aj v zápase o 3-tie miesto sme druhú polovicu zápasu boli už lepším tímom, no úvod zápasu nám nevyšiel.

6. YoungArrows bude v sezóna 2012/2013 pôsobiť v registrovanej súťaži M II, čiže v tretej najvyššej slovenskej súťaži, čo od toho očakávaš?

Podľa mňa je o tom ešte skoro hovoriť, uvidíme po prvých zápasoch ako sme na tom a akých súperov budeme mať, no ja verím, že budeme predvádzať kvalitné výkony a úspech sa určite dostaví.

Ďakujeme Michalovi za rozhovor a prajeme veľa šťastia a úspechov

Posledné zápasy (KFL)

FbC Young Arrows SNV 9:2 FbC Barca FbC Young Arrows SNV 6:2 KFC Scorpions Sponzori

**SPIŠSKÁ24 **/ rb

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM