Miroslav Pomajdík Správy

Google nasmíma aj Slovenský raj: Už k nám dorazili špeciálne trojkolky s kamerami

Na dnešnej tlačovke v Bratislave predstavila spoločnosť Google špeciálne Street View trojkolky a Street View batohy, ktoré budú snímať tri slovenské lokality, Vysoké Tatry, Slovenský raj a Oravský hrad, ktoré získali najviac hlasov v rámci projektu Slovenské Street View tipy.

Ilustračný obrázok k článku Google nasmíma aj Slovenský raj: Už k nám dorazili špeciálne trojkolky s kamerami
Zdroj: Webnoviny.sk

Slovenský raj skončil na 2. mieste

Slovenský raj v rámci internetového hlasovania, ktoré prebiehalo od 27. februára do 12. marca skončil s počtom hlasov 5 500 hneď za Vysokými Tatrami na druhom mieste. Vysoké Tatry predbehli Slovenský raj o presných tisíc hlasov. Na treťom mieste skončil Oravský hrad, ktorý dosiahol slušných 3 500 hlasov.

Celkovo bolo navrhnutých 4 000 lokalít, ktoré sa nakoniec zúžili na desať najatraktívnejších. Konkurencia bola naozaj silná. Do prvej desiatky bol zaradený Bardejov, Betliar, Bojnický zámok, Čičmany, Kalvária Banská Štiavnica, Oravský hrad, Slovenský raj, Spišský hrad, Vlkolínec a Vysoké Tatry. Ľudia mali takto vyjadriť podporu trom slovenským lokalitám, ktoré by mohli byť zaradené do plánov ďalšieho snímania v rámci projektu Slovenské Street View tipy, ktoré rozbehla spoločnosť Google v spolupráci so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch.

Špeciálna trojkolka, či Street View Trekker

Vybrané lokality budú zaznamenávané cez viacero špeciálne upravených prístrojov. Prvým je Street View Trekker (batoh), ktorý je vybavený operačným systémom Android a 15-timi objektívmi, ktoré snímajú rôzne strany. Určený je na turistické trasy a používa sa na miesta, ktoré vedia zdolať len chodci. Snímky robí každé 2,5 sekundy. Druhým je 120 kilová trojkolka, ktorá je vybavená kamerovým systémom a podobnou výbavou, ako Street View autá. Jej výhodou je to, že môže jazdiť po miestach určených len pre chodcov.

Začne sa na Oravskom hrade. „Ako sme pred hlasovaním sľúbili, tri víťazné lokality do snímania zaradíme určite, pričom u Národných parkov sa chceme zamerať na turisticky atraktívne miesta s tým, že bude nutné vziať do úvahy možnosti technológie, jej operátora, ako aj dostupnosť terénu. Ostatné tipy pre nás budú určite skvelou inšpiráciou, konkrétny plán ďalšieho snímania avšak zatiaľ nemáme. Dôležitou súčasťou celého procesu sú totiž rokovania s majiteľmi alebo správcami jednotlivých objektov, ktoré ďalšie snímanie určite ovplyvnia", uviedla Janka Zichová, manažérka PR a komunikácie pre český a slovenský Google.

Street View zariadenia
10
Galéria
Zdroj: Webnoviny.sk
Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM