Správy

Hromadné prepúšťanie v našom okrese: Sledujte počty nahlásených

Koronakríza sa žiaľ začína dotýkať okresu Spišská Nová Ves. Hromadné prepúšťanie ohlásili dve spoločnosti.

Ilustračný obrázok k článku Hromadné prepúšťanie v našom okrese: Sledujte počty nahlásených
Zdroj: TASR

Naposledy v piatok (19. 6.) ohlásil opätovné prepúšťanie závod Embraco Slovakia v Spišskej Novej Vsi. Za firmu to potvrdil Anton Oberhauser.

Podľa hovorkyne ÚPSVaR Mária Hrehovej spoločnosť zaoberajúca sa výrobou iných čerpadiel ohlásila prepúšťanie na spišskonovoveskom úrade práce v počte 200 ľudí 20. mája, o týždeň na to ohlásila ďalšie prepúšťanie v počte 108 pracovníkov. Najnovšie plánuje prepustiť ďalších 68 zamestnancov. K realizácii týchto nahlásených hromadných prepúšťaní podľa nej zatiaľ nedošlo.

Podľa údajov ÚPSVaR nezamestnanosť v Košickom kraji v máji stúpla z aprílovej úrovne 8,96 % na úroveň 9,77 %. Vo februári a v marci sa pohybovala na úrovni okolo 7,7 %.

Počas uplynulého mesiaca nezamestnanosť stúpla vo všetkých okresoch Košického kraja. V medzimesačnom porovnaní najvýraznejšie vzrástla v okrese Michalove, a to o 1,19 % na úroveň 10,96 % a v okrese Rožňava o 1,03 % na úroveň 14,64 %. Disponibilný počet uchádzačov o zamestnanie za uplynulý mesiac tak v celom Košickom kraji predstavuje 37.353. Miera evidovanej nezamestnanosti na celom Slovensku dosiahla v máji úroveň 7,2 %.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM