JAB Rôzne

Jarný festival v podaní gymnazistov: Takto to vyzeralo na Prvosienke, FOTO a VIDEO

Týmto sa nemôže pochváliť hociktorá škola. Osemročné gymnázium v Spišskej má za sebou už piaty ročník vlastného jarného festivalu.

Zdroj: Dnes24.sk

Už po piatykrát si gymnazisti z Javorovej ulici pripravili spolu so svojimi pedagógmi jarný festival pod názvom Prvosienka. Vo štvrtok podvečer sa zaplnila koncertná sála Reduty nielen divákmi, ale aj spevom, tancom či hovoreným slovom v podaní talentovaných študentov školy.

Jarný festival sa už stáva tradíciou a pri jeho zrode stála pani učiteľka Daniela Lozanová, ktorá sa spolu aj s jednou zo žiačiek gymnázia ujala moderátorského slova. Ako sa nie raz vyjadrila, prvoradým cieľom tohto podujatia je umožniť ukázať svoj výnimočný talent. „Pretože naši študenti, okrem toho, že sú výborní žiaci sú i vynikajúci hudobníci, speváci, tanečníci a aktívne pôsobia v mnohých ďalších umeleckých oblastiach,“ nešetrila chválou.

Tohtoročným mottom celého programu bolo srdiečko, s čím súviseli aj jednotlivé vystúpenia. Niekoľko desiatok chlapcov a dievčat predviedlo svoj talent v rôznych oblastiach umenia a to hneď v niekoľkých jazykoch. Počas dvojhodinového programu odznela okrem materinskej reči aj čeština, poľština, nemčina, angličtina, ruština či taliančina.

Na svoje si prišli milovníci spevu, hudby, tanca či poézie. Pestrý program a vydarené čísla nadaných študentov odmenilo publikum búrlivým potleskom nielen na konci programu, ale aj počas neho.

Atmosféru jarného festivalu gymnazistov si môžete pozrieť na fotkách i videu.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

V OBRAZOCH: Gymnazisti z Javorky pripravili ďalší ročník jarného festivalu
32
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM