JAB Rôzne

Keď v nemocnici v Spišskej zavládla dvojnásobná radosť: Zaujímavosti o dvojičkách!

Bola to dvojnásobná radosť. Aj v spišskonovoveskej pôrodnici prišli v uplynulom roku na svet viaceré dvojičky. Veď sledujte...

Ilustračný obrázok k článku Keď v nemocnici v Spišskej zavládla dvojnásobná radosť: Zaujímavosti o dvojičkách!
Zdroj: TASR

Na novorodeneckom oddelení v Spišskej Novej Vsi v minulom roku prišlo na svet 1206 bábätiek, pričom prevahu mali chlapci. Z celkového počtu ich bolo presne 643.

Rodičia dávali týmto detičkám všelijaké krstné mená, no ako sme vám už nedávno prezradili, spomedzi nich niektoré takpovediac dominovali. Z nich sme pre vás zostavili hitparádu tých najčastejších.

V roku 2016 však zaznamenali v spišskonovoveskej pôrodnici aj narodenie niekoľkých dvojičiek. Ako náš portál informovala vedúca pôrodná asistentka Katarina Kurtová, v minulom roku sa tam narodilo osem párov dvojičiek. Oproti roku 2015 je to pokles – vtedy totiž zaznamenali na spomínanom oddelení až 14 párov. Aj pri dvojičkách celkovo v roku 2016 prevažovali chlapci. Dva páry sú chlapčenské, jeden dievčenský, ostatné zmiešané.

Najviac dvojičiek v spomínanej pôrodnici pribudlo v minulom roku priamo pre Spišskú Novú Ves a to rovná polovica. Prvé takéto dvojičky, ktoré dostali mená Samuel a Eliana, sa narodili v septembri, Ema a Pavol sa vypýtali na svet v októbri. V novembri to bol chlapčenský tandem Patrik a Damián a začiatkom decembra prišli na svet spišskonoveské dvojičky Iveta a Štefan.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Foto:ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM