Správy

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Krompachoch presťahujú do nových priestorov

Prevádzka gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia krompašskej nemocnice bude vo februári 2022 prerušená, presťahujú ho do nových zmodernizovaných priestorov.

Ilustračný obrázok k článku Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Krompachoch presťahujú do nových priestorov
Zdroj: AGEK SK

Prevádzka gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia krompašskej nemocnice bude vo februári 2022 prerušená, presťahujú ho do nových zmodernizovaných priestorov. Ako informoval riaditeľ nemocnice František Lešundák, prevádzka bude prerušená od 4. februára až do konca mesiaca.

Posledný príjem pacientky na hospitalizáciu bude 31. januára,“ dodal Lešundák s tým, že začiatkom marca bude v nemocnici v Krompachoch slávnostne otvorená štvorpodlažná budova. Umiestnená v nej bude gynekologicko-pôrodnícka ambulancia spolu s operačnými sálami, novorodeneckým oddelením, štandardnými a nadštandardnými izbami.

Rodičky budú v tomto časovom rozmedzí presmerované na zdravotnú starostlivosť do okolitých nemocníc s gynekologicko-pôrodníckymi oddeleniami. Týka sa to piatich zdravotníckych zariadení, z toho tri sú v Košickom a dve v Prešovskom kraji.

V Prešovskom kraji ide o Fakultnú nemocnicu s poliklinikou J. A. Reimana Prešov a Nemocnicu Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok. V Košickom kraji je to Nemocnica Košice-Šaca, Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice a Nemocnica s poliklinikou Spišská Nová Ves,“ uzatvára Lešundák.

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM