JAB Kultúra

Kultúrny týždeň v Spišskej: Jazzový koncert, tanečná show či divadelný festival

Ak si chcete dopriať kultúrneho osvieženia v našom meste počas nasledujúceho týždňa, máme pre vás pár tipov. Chystá sa aj známa burza starožitností.

Ilustračný obrázok k článku Kultúrny týždeň v Spišskej: Jazzový koncert, tanečná show či divadelný festival
Zdroj: Dnes24.sk

Loli paradička

21. októbra 2019 o 17:00, kino Mier

Smiešno-smutný príbeh o nádeji a trpkosti života. Keď sa Milan, jarmočný predavač cukroviniek, dozvie, že Veronka mu ukradla dva turecké medy, pretože bola hladná, zľutuje sa nad ňou a kúpi jej obed. Veronka sa chce Milanovi odvďačiť a ponúkne sa mu za predavačku do stánku. Medzi oboma to zaiskrí a po búrlivej noci v lacnej ubytovni na okraji mesta sa do seba zaľúbia a začnú si plánovať spoločný život. Veronke pritom neprekáža, že Milan nemá nohu. Milanovi zasa neprekáža, že Veronka je Rómka.

Žobrácka opera → Divadelný Spiš 2019

22. októbra 2019 o 19:00, Spišské divadlo

V utorok odštartuje 11. ročník festivalu komorných inscenácií. Divadelný Spiš ponúkne bohatú nádielku inscenácií v podaní divadiel z celého Slovenska. Tešiť sa môžeme na desať predstavení na troch scénach. Festival otvorí Slovenské komorné divadlo s inscenáciou hry Václava Havla Žobrácka opera. Ide o skvelú komédiu o vládcovi londýnskeho podsvetia a ženských sŕdc, v ktorej má morálka dvojité dno.

Dlhý deň s umením

23. októbra 2019 od 9:00 – 19:00, Galéria umelcov Spiša

Sprístupnené budú všetky výstavy a a stále expozície v interiéri a exteriéri do večerných hodín: tri aktuálne výstavy reflektujú tri nosné cykly vo výstavnej dramaturgii galérie: profil mladej spišskej výtvarníčky Paulíny Halasovej You Deserve Art! (cyklus výstav Nové mená – nové mýty), spomienková výstava koláží osobnosti slovenského kultúrneho života Alberta Marenčina (cyklus Profily) a výstavný projekt o záhradách v dielach slovenských výtvarníkov Záhady záhrady (cyklus Téma). Stála expozícia Jozefa Hanulu pripomína život a dielo spišského výtvarníka, Terra Gothica prezentuje diela zo zbierky s gotickou tematikou a Záhrada umenia sochárske diela v kameni zo zbierky galérie.

Adriano Trindade – jazzový koncert

23. októbra 2019 o 19:00, Čajovňa Alchýmka

Koncert brazílskeho jazzového hudobníka Adriano Trindade si budeme môcť vychutnať v stredu v čajovni Achýmka. Adriano hrá čistokrvný jazz a koncertuje vo veľkých aj menších jazzových kluboch v celej Európe. Vydal 6 albumov. Na koncerte v čajovni predstaví to najlepšie zo svojej tvorby.

Snežný chlapec

25. októbra 2019 o 17:00, kino Mier

Chcete zažiť parádne dobrodružstvo ? Ak áno, tak sa choďte pozrieť na strechu vášho domu. Možno sa tam skrýva stratený a vydesený yetti, ktorý nevie, ako sa vrátiť späť k rodičom. Tvorcovia slávnej série Ako si vycvičiť draka natočili ďalší rozprávkový príbeh, ktorý vás chytí za srdce.

Anjeli v Amerike

25. a 27. október a o 19:00, divadlo Kontra

Po úspechu 1. časti, ktorú uviedla Kontra pred rokom, „Anjeli v Amerike“, jedna z najdôležitejších hier 20. storočia, sa vracia! Amerika, polovica 80-tych rokov. Čas spoločenských zmien, zúriacej krízy, pandémie AIDS a konzervatívnej vlády Ronalda Reagana. Viacvrstvový epický príbeh, v ktorom sa prelínajú témy sexuálnej identity, náboženstva, veľkej politiky a ideológie. Hra ocenená najprestížnejšími cenami, o. i. Pulitzer Prize for Drama, Tony Award, Evening Standard Award, London Critics' Circle Award a Drama Desk Award.

Spišská burza starožitností a kuriozít

26. októbra 2019 od 8:00, staré trhovisko

V poslednú októbrovú sobotu sa zmení staré trhovisko v Spišskej Novej Vsi na niekoľko hodín na miesto spomienok. Bude sa tam konať totiž pravidelná burza starožitností, ale nájdete tam aj zberateľské predmety a predmety minulých čias.

Farby tanca

26. októbra 2019 o 15:30, Dom kultúry Mier

Na 11. ročníku obľúbenej tanečnej show Farby tanca 2019 si na svoje prídu všetci fanúšikovia tanca a krásy v pohybe! Pripravený je tanečný program v podaní tanečnej skupiny Isabelle z Trenčína a tanečnej skupiny Afra (komerčne známej pod názvom ShadenProfi) zo Spišskej Novej Vsi. Hosťami podujatia budú tanečná skupina Alimah z Popradu, skupina historického šermu Jago zo Spišskej Novej Vsi a ešte jeden špeciálny hosť.

Nedeľný kreatívny ateliér: Maľba špachtľou

27. októbra 2019 od 13:00, Galéria umelcov Spiša

Špeciálny nedeľňajší program určený pre rodiny s deťmi! Tvorivá dielňa zameraná na tvorbu abstraktnej maľby akrylovými farbami. Lektorka: Anna Timková – GUS.

Krásne je v Tatrách → Divadelný Spiš 2019

27. októbra 2019 o 19.00 – Spišské divadlo

Keď sa v Tatrách náhodou stretnú mafiáni s ministrom vnútra, vzniká neuveriteľná komédia omylov. Javisko Spišského divadla bude na konci celého týždňa patriť domácim hercom, ktorí divákom počas divadelného festivalu zahrajú svoju najnovšiu inscenáciu, výbornú komédiu – Krásne je v Tatrách.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Videli ste? Pani Erika má zaujímavú zbierku. Kliknite na galériu.

Symboly lásky na fotkách: Netradičná záľuba pani Eriky
28
Galéria
Zdroj: sukr. archív: E. Kráľová

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM