Miroslav Pomajdík Správy

Havkáči v Jaklovciach sa pasovali s bremenami: Pes Lykan potiahol 2,7 tony!

Cez víkend sa uskutočnil už 15. ročník Kynologických dní v Jaklovciach, ktoré organizoval domáci Športový klub Severan. Akcia sa každoročne teší veľkému záujmu ľudí a ani tento rok nebol výnimkou. Akcia mala medzinárodný charakter. Prítomní boli zástupcovia zo Slovenska, Čiech a Poľska.

Ilustračný obrázok k článku Havkáči v Jaklovciach sa pasovali s bremenami: Pes Lykan potiahol 2,7 tony!
Zdroj: Dnes24.sk

V samotnej súťaži sa s ťahaním bremena popasovalo zhruba 30 psov. Súťažilo sa v štyroch kategóriách, ktoré predpisujú regule tohto športu. Medzi najatraktívnejšie patria kategórie agility a weight pulling. Samotná súťaž prebieha tak, že psy ťahajú náklad na vozíku umiestnenom na koľajničkách a musia ho potiahnuť na vzdialenosť osem metrov. Základná hmotnosť je 350 kg, každý pes má osem pokusov plus jeden opravný. Na každý pokus má 90 sekúnd. Na svoje si prišli aj deti, pre ktoré organizátori pripravili niekoľko súťaží.

Najväčšiu záťaž v kategórii psov nad 33 kg zvládol pes Lykan (bandog), ktorý utiahol náklad 2,7 tony a porazil aj minuloročného víťaza belgického ovčiaka Derika z Levoče. Je to zatiaľ najviac potiahnutá hmotnosť na súťaži v Jaklovciach v celej jej histórii. Regule tohto športu hovoria, že pri výsledkoch sa zohľadňuje čas a vlastná hmotnosť psa, ktorú nákladom prekoná. Medzi sučkami bola absolútnou víťazkou Freya (staford). V kategórii sučky do 30 kg zvíťazila pittbullka Kebič chovateľky Kristíny Dubivskej zo Smižian. Kebič potiahla celkovú váhu 1 850 kg a obhájila prvenstvo z minulého roku.

Foto: Archív K. Dubivská

Weight Pull Jaklovce 2013
17
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM