Lúpežný prepad herne v meste! Do podniku vtrhol maskovaný muž s nožom v ruke
V stredu o 01.46 hod. zatiaľ neznámy páchateľ prepadol na Lipovej ulici v Spišskej miestnu herňu. Podľa polície sa muž dostal dnu násilím, keď opakovane zvonil, načo mu pracovníčka herne (50) šla otvoriť. Keď zbadala, že muž vo dverách je maskovaný, chcela dvere zavrieť. To sa jej už nepodarilo.
Páchateľ mal ženu chytiť za tričko a následne vtlačiť do herne. „Potom pod hrozbou zabitia, s nožom v ruke, žiadal od zamestnankyne kľúče od trezora. Spočiatku mu žena odmietla kľúč vydať, ale pre stupňujúcu agresivitu páchateľa mu v obave o svoj život kľúč vydala. Páchateľ potom pracovníčku herne zamkol na toalete a kľúčom otvoril bezpečnostnú skrinku, z ktorej odcudzil finančnú hotovosť najmenej 2 500 eur,” informovala hovorkyňa košických policajtov Jana Mésarová.
Pri svojom úteku so sebou zobral aj mobilný telefón v hodnote 20 eur, ktorý patril pracovníčke herne. Tá neutrpela pri prepade žiadne zranenia. V tejto súvislosti vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Spišskej Novej Vsi začal trestné stíhanie pre zločin lúpeže. Polícia po páchateľovi intenzívne pátra.
Foto: ilustračné