Marie Melníková Rôzne

Malí cukrovkári v ZOO hrabali kopy lístia

Tesne pred sezónou sa v spišskonovoveskej ZOO robili poriadky. Kopy opadaného lístia, či upratovanie chodníkov si vzali do parády deti s cukrovkou, ich rodičia, ale aj zamestnanci jednej z firiem v Spišskej.

Sezónu v zoologickej záhrade otvárajú 20. apríla. Pred otvorením jej brán sa v ZOO upratovalo. Ruku k dielu priložilo okolo 85 ľudí.

Predĺžili adopciu

Okrem robenia poriadkov, zástupcovia milovníkov zvieratiek svojim podpisom predĺžili aj adopciu zvierat v ZOO na ďalší rok.

Dikobraz s ostňami pripomína injekčné stiekačky Cukrovkári budú naďalej podporovať dikobraza s ostňami. Malým pacientom má pripomínať injekčné striekačky, ktorými si dennodenne pichajú inzulín. Ďalšie dve zvieratá si ponechala v adopcii aj tunajšia súkromná firma.

Každý cent, či akúkoľvek pomoc ZOO uvíta S adopciou v ZOO sa začalo v roku 2005. Jedna pani sa podujala prispievať na Mačku Slanišnú. Do dnešného dňa je celkove 23 adoptívnych rodičov, ktorí podporujú 26 zvierat. ZOO je za každú pomoc vďačná. Môžu tak obohatiť zvieratkám jedálniček o viac vitamínov, či zlepšiť prostredie, v ktorom žijú.

O 300 zvierat sa stará 9 ľudí V spišskonovoveskej ZOO žije dokopy približne 300 zvierat a stará sa o nich 9 zamestnancov, z toho traja ošetrovatelia. Viac na videu.

Spišská24/Marie Melníková

Malí cukrovkári v ZOO hrabali kopy lístia
1
Galéria
upratovanie zoo
8
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM