JAB Rôzne

Mamičky vyhodnotili krompašskú pôrodnicu ako tretiu naj v SR: Takto reaguje primárka!

Nemocnica z nášho okresu získala uznanie od mamičiek. Tie ju vyhodnotili ako tretiu najlepšiu na Slovensku. Prinášame vám reakciu primárky.

Ilustračný obrázok k článku Mamičky vyhodnotili krompašskú pôrodnicu ako tretiu naj v SR: Takto reaguje primárka!
Zdroj: TASR

Health Policy Institute v spolupráci s portálom rodinka.sk vyhodnotili v rámci projektu Sprievodca nemocnicami najlepšie pôrodnice za rok 2015.

Do projektu sa z 54 fungujúcich pôrodníc zapojilo 48. Celkové hodnotenie pozostávalo z troch častí – expertného hodnotenia, hodnotenia služieb a hodnotenia mamičiek v štyroch kategóriách. Krompašská pôrodnica bola zaradená do kategórii I. (štandardná starostlivosť).

Čítajte tiež: Gynekológ zo Spišskej čelil nejednej úsmevnej story: TOP3, z ktorých pôjdete do kolien

Keď sa pozrieme čisto iba na hodnotenie mamičiek, zistíme, že pôrodnica Nemocnice Krompachy sa v hodnotení matiek umiestnila ako tretia najlepšia na Slovensku.

„Potešili nás tohtoročné výsledky hlasovania mamičiek a sme šťastní, že nás a našu prácu ohodnotili pacientky najvyššou známkou spokojnosti," povedala primárka gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Svetlana Lukáčová. V roku 2015 sa v krompašskej nemocnici narodilo 693 novorodencov, z toho 335 chlapcov a 358 dievčat.

Čítajte tiež: Lekár, ktorého v Spišskej pozná nejedná mamička: Vyspovedali sme gynekológa Vladimíra Osifa

Izby na pôrodníckom oddelení krompašskej nemocnice sú maximálne trojlôžkové, bunkového systému so sociálnym zariadením. Okrem štandardných izieb pôrodnica poskytuje aj izbu pre rodinu a dve jednolôžkové nadštandardné izby s vlastným sociálnym zariadením a televíziou. Z nadštandardných služieb poskytuje nemocnica možnosť otca pri pôrode, bezbolestný pôrod v epidurálnej analgézii a inhalačnú analgéziu. „Z pozitív nášho oddelenia, ktoré vyslovujú pacientky, zaznieva najmä spokojnosť so starostlivosťou zo strany personálu a spokojnosť s prostredím," uzavrela primárka.

Foto:ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM