Rôzne

Meteorológovia varujú: V okrese Spišská Nová Ves môže spadnúť až 20 cm snehu

Meteorológovia dvíhajú varovný prst. V okrese Spišská Nová Ves môže spadnúť až 20 centimetrov snehu. Prinášame podrobnosti.

Ilustračný obrázok k článku Meteorológovia varujú: V okrese Spišská Nová Ves môže spadnúť až 20 cm snehu
Zdroj: TASR

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre okres Spišská Nová Ves výstrahu 1. stupňa pred snežením. Tá platí od dnes 15:00 hod až do zajtra 12:00 hod.

„V okrese Spišská Nová Ves sa ojedinele očakáva výskyt sneženia, pri ktorom spadne 20 cm nového snehu. Uvedená výška nového snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (dopravu a pohyb osôb). Predpokladaná výška nového snehu je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uvádza SHMÚ.

Ten vydal pre náš okres aj výstrahu 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi. Tá platí od 26.11 22:00 do 28.11. 12:00 hod.

„V okrese Spišská Nová Ves sa ojedinele očakáva tvorba snehových jazykov alebo závejov. Tvorba snehových jazykov alebo závejov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt snehových jazykov alebo závejov je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uvádza sa v nej.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM