Rôzne

Meteorológovia vydali druhú najvyššiu výstrahu pred búrkami: TOTO sa v Spišskej očakáva!

V okrese Spišská Nová Ves sa opäť treba mať na pozore. Meteorológovia vydali až druhú najvyššiu výstrahu pred búrkami! Sledujte, s čím treba počítať!

Ilustračný obrázok k článku Meteorológovia vydali druhú najvyššiu výstrahu pred búrkami: TOTO sa v Spišskej očakáva!
Zdroj: TASR

Pre okres Spišská Nová Ves platí druhá najvyššia výstraha pred búrkami! A to až do utorka 25.7.2017 20:00 hod. Vydal ju Slovenský hydrometeorolo­gický ústav.

„V okrese Spišská Nová Ves sa miestami očakáva výskyt silných búrok s krúpami, ktoré predstavujú zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ uvádzajú meteorológovia. Doplnili, že za dané obdobie sa môže vyskytnúť niekoľko intenzívnych búrok, prechodne aj trvalý intenzívny dážď, s kumulatývnym úhrnom ojedinele 50 až 80 mm.

To však nie je všetko. „S búrkami môžu byť spojené prívalové zrážky s úhrnmi 30 – 50 mm a nárazy vetra s rýchlosťou 20 – 30 m/s (70 – 110 km/h),“ upozorňujú ďalej odborníci zo SHMÚ.

Meteorológovia tiež zároveň pripomínajú, že pri spomínaných búrkach je možný výrazný, prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov).

„Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,“ vystríha pred tým vopred SHMÚ.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM