Rôzne

Meteorológovia vydali výstrahy pre Spišskonovoveský okres: Dažďom to nekončí!

Odborníci varujú okres Spišská Nová Ves pred dažďom. To však nie je všetko. Radšej čítajte.

Ilustračný obrázok k článku Meteorológovia vydali výstrahy pre Spišskonovoveský okres: Dažďom to nekončí!
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Dážď ešte nepovedal svoje posledné slovo a daždivé dni pokračujú. Meteorológovia varujú celý náš okres. Pre okres Spišská Nová Ves platí do 14. novembra do polnoci výstraha prvého stupňa pred dažďom.

„V okrese Spišská Nová Ves sa OJEDINELE očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 50 – 70 mm,“ uvádzajú meteorológovia na oficiálnom webe SHMÚ.

Tento úhrn zrážok podľa meteorológov predstavuje potencionálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu. To však nie je všetko.

Predbežne do 14 – tej hodiny platí podľa SHMÚ pre okres Spišská Nová Ves hydrologická výstraha prvého stupňa pred povodňami.

„Vzhľadom na očakávaný trvalý dážď a nasýtenosť povodí je predpoklad výrazného vzostupu vodných hladín na tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov, zodpovedajúcich stupňom PA,“ uvádzajú odborníci na SHMU.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM