JAB Kultúra

Milovníci podujatí, pozor: Akcie, ktoré si tento týždeň v Spišskej nenechajte ujsť

Vyťahujte diáre a poznačte si ich. Vybrali sme tohtotýždňové podujatia, ktoré odporúčame v našom meste si nenechať ujsť. Zoznámte sa s nimi aj vy.

Ilustračný obrázok k článku Milovníci podujatí, pozor: Akcie, ktoré si tento týždeň v Spišskej nenechajte ujsť
Zdroj: Dnes24.sk

Spievankovo a kráľovná Harmónia

16.októbra 2017 o 17:00, kino Mier

Hneď na začiatku pracovného týždňa si prídu na svoje najmä tí najmenší. Detský fenomén Spievankovo opäť prichádza do kín. V rozprávkovej krajine Spievankovo vládne dobrosrdečná kráľovná Harmónia, ktorej úlohou je zaistiť, aby sa z krajiny nikdy nevytratila hudba, spev a dobrá nálada.

Ako funguje príroda

18. októbra 2017 o 16:30, Múzeum Spiša

V múzeu Spiša je pripravená zaujímavá prednáška z cyklu „O prírode v pivničke“, ktorá vám prinesie aktuálne zaujímavosti zo sveta prírody.

Divadelný Spiš – vernisáž výstavy

19. októbra 2017 o 16:00, Múzeum Spiša

Otvorenie výstavy venovanej amatérskym súborom regiónu Spiš v 20. storočí. Spišská Nová Ves bola počas celého minulého storočia a je aj dnes metropolou divadelníctva na Spiši. Ochotnícky divadelný súbor Hviezdoslav zapožičal na účely výstavy rekvizity zo svojich divadelných hier. Pomocou bohatého fotografického materiálu a ich popisov sú uvedené do kontextu svojej doby. V meste pôsobili aj iné ochotnícke divadelné súbory ako napr. Divadelný súbor Janka Borodáča, Divadlo na koľajach a iné. Výstava potrvá až do konca januára.

Papierové pletenie

20. októbra 2017 o 16:00, Galéria umelcov Spiša

Galéria umelcov Spiša pozýva na tvorivé dielne určené znevýhodneným skupinám žien a verejnosti, kde si účastníčky vyskúšajú výrobu ručne pleteného košíka plátnovou väzbou z novinových papierových ruličiek pod vedením lektorky.

Divadelný Spiš 2017

19. októbra 2017 o 19:00, Spišské divadlo

Vo štvrtok odštartuje na doskách Spišského divadla 9. ročník festivalu komorných inscenácií – Divadelný Spiš. Ako prvú si môžu milovníci divadla pozrieť kúzelnú komédiu o svete divadelných ilúzií v podaní hercov divadla Jozefa Gregora Tajovského zo Zvolena.

HK SNV – Topoľčany

20. októbra 2017 o 17:00, Zimný štadión

Pred začiatkom víkendu si v ďalšom kole prvej hokejovej ligy zmerajú sily naši hokejisti so súpermi z Topoľčian.

Carmina Burana

20. októbra 2017 o 19.00, Evanjelický kostol

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi, organizátor celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky speváckych zborov pripravilo v piatok podvečer otvárací koncert Carl Orff – Carmina Burana v Evanjelickom kostole v Spišskej Novej Vsi. Na koncerte sa predstavia známi hudobníci: Klavierduo Veronika Trisko (A), Johanna Groebner (A), Michaela Várady – soprán, Maciej Gallis – tenor (PL), Ján Ďurčo – barytón, Casovia Percussion Enseble, Collegium Technicum z Košíc.

Jesenná burza

21. októbra 2017 od 11:00, Klub mladých

Letná burza mala úspech, a tak sa mladí organizátori rozhodli usporiadať ďalšiu. Preto môžete doniesť svoj starý sveter, čo vám zaberá miesto v skrini a odniesť si nový. Priniesť/odniesť si však môžete nielen oblečenie, ale aj knihy, školské potreby, CD, DVD, hry a iné drobnosti.

Farby tanca

21. októbra 2017 o 15:30 , Dom kultúry Mier

Všetci fanúšikovia tanca a krásy v pohybe si prídu na svoje na ďalšom ročníku obľúbenej tanečnej show Farby tanca 2017. Tešiť sa môžete na tanečný program zložený z nových tanečných čísel skupiny Isabelle z Trenčína a skupiny ShadenProfi zo Spišskej Novej Vsi. Hosťom podujatia bude známa tanečná skupina Denzz Industry.

Strašidelná noc v ZOO

21. októbra 2017 od 16:00 , zoologická záhrada

Vydlabávanie tekvíc, rôznorodé masky, lampiónový sprievod či ohňová šou. Toto všetko môžete zažiť v zoologickej záhrade v našom meste. Takzvanou Strašidelnou nocou zavŕši zoo zároveň svoju tohtoročnú sezónu.

Hippie Happy Tour

21. októbra 2017 o 19:00, Čajovňa Alchýmka

V sobotu večer si pri dobrom čajíku môžete vychutnať akustický koncert Juraja Hnilicu v rámci jeho „Hippie Happy tour“, na ktorom odznejú všetky jeho známe skladby, ako aj známy refrén „Milujem našu Zem“, ktorý odprezentoval v súťaži ČeskoSlovensko má talent 2015.

Palculienka

22.októbra 2017 o 10:30, Spišské divadlo

Jednu z najkrajších rozprávok od svetoznámeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena – príbeh maličkej dievčinky, ktorá sa zrodila z kvetu vám zahrajú herci Spišského divadla už v nedeľu dopoludnia. Inscenácia v réžii Petra Palika je výtvarne okúzľujúca, plná pestrých rozprávkových obrazov, ktoré podkresľuje hudba a piesne Martina Geišberga.

Verejné korčuľovanie

22. októbra 2017 o 17:00, Zimný štadión

Máte radi aktívny oddych a zimné športy? Nedeľný podvečer môžete stráviť aj na zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi. Na svoje si prídu všetci priaznivci korčuľovania.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Foto:ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM