Iné športy

Mladé novoveské volejbalistky opäť v akcii: Juniorky zabodovali na plnej čiare

Spišskonovoveské volejbalistky odohrali ďalšie zápase. Juniorky zabojovali proti Košiciam, staršie žiačky si strihli duel s Lendakom.

Ilustračný obrázok k článku Mladé novoveské volejbalistky opäť v akcii: Juniorky zabodovali na plnej čiare
Zdroj: VK SNV

Mladé novoveské volejbalistky čakali aj počas uplynulého víkendu ďalšie zápasy. Juniorky ich odohrali doma proti Košiciam. Staršie žiačky vycestovali do Lendaku.

„Na zápasoch si opäť mohli zahrať všetky dievčatá. Hráčky robili minimum chýb, dobre podávali, čím súpera odtlačili od siete, dobre útočili stredom siete. Som rád, že do zápasu dobre naskočili obe striedajúce hráčky, Vani Drabiščákovú bolo vidno na príjme a Luciu Vykoupilovú aj v útoku," povedal Radovan Žigraj-tréner junioriek VK SNV.

Ako doplnil, dievčatá súperky k ničomu nepustili ani v druhom zápase a oba zápasy mali jasne pod kontrolou. „Veľmi dobre zahrali Laura Valkošáková a na bloku Ema Tökölyová, no ani ostatné hráčky sa nedali zahanbiť. Kiež by sme taký výkon dokázali podávať stále. Karin Karašová si v druhom zápase zranila koleno, ale veríme, že nie vážne," dodal k zápasom.

VK SNV – VK Slávia TU Košice 3:0 15,17,16) a 3:0 (14,15,12)

Základná zostava: Laura Valkošáková, Karin Karašová, Daniela Morihladková, Barbora Puškárová, Laura Masloviaková, Ema Tökölyová, libero Lucia Suľovská, striedali Vanesa Drabiščáková, Lucia Vykoupilová

Staršie žiačky si svoje sily zmerali s Lendakom. So súperkami si rozdelili sety aj body čím si skomplikovali boj o postup na majstrovstvá Slovenska.

„Náš cieľ bol vyhrať obidva zápasy a vytvoriť si čo najlepšiu východiskovú pozíciu pred finálovou časťou. Cieľ sa podaril naplniť len na polovicu, keďže dievčatá si nedokážu udržať sústredenie počas celého dvojzápasu. Sme v situácii, kde v záverečných kolách môžu rozhodovať o našom osude aj maličkosti. Keď dievčatá budú hrať naplno počas celej dĺžky zápasu, nemusíme sa žiadneho súpera báť. Hráčky si musia ujednotiť volejbalové ciele, predovšetkým sa rozhodnúť, čo chcú volejbalu obetovať. Jednoznačne musia vystúpiť so svojich komfortných zón a pochopiť že motivácia sa zlepšovať musí byť každodenná a musí vychádzať z ich vnútra. Iba tak sa dá v športe a v živote dosiahnuť zaslúžený úspech," zhodnotil výkon dievčat ich tréner Ladislav Ďuriško.

VK SNV – VK ZŠ Lendak 3:2 (15,16,–9,–17,5) a 2:3 (-14,15,20,–23,–10)

Zostava: Ďurišková Hana, Hrušovská Sára, Klingová Diana, Mizeráková Kristína, Palitefková Veronika, Sališová Soňa, Spišská Sofia, Stašíková Monika, Šišková Nina, Pavlíková Timea, Ivančáková Petra, Hyrošová Karin

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Hl. foto: juniorky

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM