JAB Rôzne

Mladí ľudia sa spoja pre dobrú vec: V Spišskej sa chystá sviečkový pochod

Už o pár dní budeme môcť stretnúť v našom meste sprievod ľudí s červenými stužkami. Spišská sa totižto opäť zapojí do Svetového dňa boja proti AIDS.

Ilustračný obrázok k článku Mladí ľudia sa spoja pre dobrú vec: V Spišskej sa chystá sviečkový pochod
Zdroj: Mladí ľudia a život

Prvý decembrový deň je už od roku 1988 na celom svete venovaný boju proti AIDS. Jeho cieľom je upozorňovať ľudí na problém AIDS, zlepšiť ich vedomosti o tejto chorobe, jej šírení a najmä prevencii.

Ani v našom meste neostane tento deň bez odozvy. Občianske združenie Mladí ľudia a život pripravujú verejnú diskusiu aj sviečkový pochod.

Ako pre Spišskú 24 povedal predseda združenia Matej Farkalín, obyvateľov Spišskej budú informovať a diskutovať s nimi v Info stánku, ktorý bude k dispozícii v piatok 29. novembra 2019 pred Levočskou bránou. V čase od 10:00 do 17:00 hod. sa tak od peer aktivistov môžete dozvedieť viac o Svetovom dni aj o HIV/AIDS.

Symbolom svetového dňa proti AIDS je červená stužka a v mnohý miestach na svete sa organizuje sviečkový pochod. „V Spišskej Novej Vsi to bude už 18. ročník Sviečkového pochodu. Tichou prechádzkou námestím si uctíme zomrelých a zároveň vyjadríme podporu ľuďom, ktorí sú nakazení vírusom HIV a potrebujú silu bojovať," doplnil.

Sviečkový pochod sa bude konať 1. decembra 2019 so začiatkom o 17:00 hod. pred Levočskou bránou, kde sa v príhovore ľudia dozvedia základné informácie o kampani. Vzápätí sa všetci spoločne prejdú mestom.

Symbolom pochodu sú sviečky a stužky, ktoré sú podľa slov M. Farkalína pre širokú verejnosť zabezpečené. „Pochod bude trvať približne pol hodiny," uzavrel.

Ako to vyzeralo minulý rok si môžete pozrieť v priloženej galérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: Spišská sa zapojila do Svetového dňa boja proti AIDS.
8
Galéria
Zdroj: Mladí ľudia a život

Hl. foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM