JAB Iné športy

Mladým volejbalistkám sa opäť darilo: Premiéru mal šestkový volejbal aj nová trénerka

Okrem extraligových volejbalistiek si víkend užili v zápasoch aj mladšie hráčky. Kým mladšie žiačky hrali na domácej pôde, juniorky vycestovali na svoj prvý dvojzápas do Hnúšte. A aké dosiahli výsledky?

Ilustračný obrázok k článku Mladým volejbalistkám sa opäť darilo: Premiéru mal šestkový volejbal aj nová trénerka
Zdroj: Dnes24.sk

Ako nám prezradil tajomník volejbalového klubu Igor Murko, mladšie žiačky mali v šestkovom volejbale premiéru v tomto ligovom ročníku. Rovnako mala premiéru aj ich trénerka Lenka Vartovníková.

„S prvým turnajom som veľmi spokojná, dievčatá ma milo prekvapili. Trénujeme spolu len krátku dobu a niektoré z dievčat ešte predtým žiaden zápas v šestkovom volejbale nehrali. Išli sme do zápasov s chuťou, dievčatá sa na ihrisku volejbalom dobre bavili a sami sebe urobili radosť už v prvom zápase, keď porazili silného súpera zo Stropkova. Ďalšie dva zápasy boli tiež výborné, so Svidníkom sme prehrali smolne a Bardejov sme hladko zdolali. Všetky dievčatá si zahrali a ukázali, že každým tréningom sa postupne zlepšujú,“ vyjadrila sa k zápasom trénerka.

Výsledky:

  • VK SNV – Stropkov 2:1
  • VK SNV – Svidník 1:2
  • VK SNV – Bardejov 2:0

Juniorky nedali súperkám šancu…

Prvoligové juniorky cestovali na svoj prvý dvojzápas do Hnúšte. I napriek tom, že hrali von, podali v oboch zápasoch Spišiačky kvalitný výkon a nepustili súperkám ani set. Na zápas vycestovali aj Kamila Zaťková a Biba Urbanová. „Prvé zápasy nového ročníka, ako u junioriek tak i u kadetiek, sú o oboznamovaní sa so súperkami. Koľko hráčok zostalo, koľko odišlo, kto prišiel nový. Vlani sme síce v Hnúšti vyhrali obidva zápasy, ale po veľkom boji. Tentoraz to bolo iné. Naša prevaha herná, mentálna i početná, bola očividná a išlo len o udržanie koncentrácie. Aj keď súhra chvíľami viazla, individuálnymi výkonmi sme si zabezpečili víťazstvá vo všetkých 6-tich setoch," vyjadril svoje pocity tréner Zdenek Hauer.

Podľa slov trénera hernú príležitosť dostalo všetkých 10 hráčok, a tak svoj debut absolvovala aj Ema Kubičárová, vekom ešte žiačka. V druhom zápase, už hrala kadetská zostava, ktorá sa pripravuje na nedeľný zápas s Prešovom. ,,Splnili sme povinnosť a vyhrali relatívne hladko obidva zápasy, ale máme čo zlepšovať,“uzavrel Zdenek Hauer.

VK Iskra Hnúšťa – VK Spišská Nová Ves 0:3 (13,–17,–23) a 0:3 (-17,–20,–15)

Foto: Igor Murko

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM