Rôzne

Najväčší zamestnávateľ na Spiši zvyšuje mzdy: O koľko si prilepšia zamestnanci Embraca?

V priemere si zamestnanci Embraca na budúci rok prilepšia o 10 %, čo predstavuje jedno z najvyšších navýšení v histórii závodu.

Ilustračný obrázok k článku Najväčší zamestnávateľ na Spiši zvyšuje mzdy: O koľko si prilepšia zamestnanci Embraca?
Zdroj: TASR

Vedenie spoločnosti Embraco Slovakia a Odborový zväz KOVO dospeli tento týždeň k dohode o výške miezd zamestnancov pre rok 2020. Nová mzdová politika je výsledkom 10 kôl rokovaní medzi vedením spoločnosti a ZO OZ KOVO počas uplynulých troch mesiacov. V priemere si zamestnanci Embraca na budúci rok prilepšia o 10 %, čo predstavuje jedno z najvyšších navýšení v histórii závodu.

Dvakrát ročne bonus

Základné mzdy všetkých zamestnancov v Embracu sa od januára plošne zvýšia o 52 eur. O ďalších 20 eur stúpne aj variabilná zložka mzdy, ktorá bude viazaná na tímové plnenie mesačných ukazovateľov a dochádzku zamestnanca. Navyše, zamestnanci dostanú dvakrát ročne bonus (v lete a v zime) a ďalší za tzv. senioritu, ktorým spoločnosť odmeňuje dlhoročných pracovníkov. Celková výška ročného bonusu sa tak môže vyšplhať až k 1 000 eurám.

„Napriek tvrdej konkurencii na svetovom trhu, ktorá nás vedie k neustálemu zefektívňovaniu nákladov, si uvedomujeme dôležitosť adekvátneho ohodnotenia práce našich zamestnancov. Zároveň sa chceme stať v regióne Spiša opäť o niečo atraktívnejším zamestnávateľom,“ povedal Marcelo Borba, generálny riaditeľ Embraco Slovakia.

Aktuálne zvýšenie miezd neovplyvní ďalšie zvýhodnenia, ktoré Embraco svojim zamestnancom dlhodobo poskytuje. Ide napríklad o príspevok do online systému benefitov Cafeteria, z ktorého si môžu zamestnanci vybrať rôzne aktivity na regeneráciu pracovnej sily, odmenu pri pracovnom a životnom jubileu, príspevok na stravu nad rámec zákona, 50 % príspevok na denné cestovné, príspevok na pranie, rekondičné pobyty, firemné akcie pre zamestnancov a rodinných príslušníkov, športové podujatia, príspevok na mimopracovné stretnutia, vianočné balíčky pre zamestnancov či mikulášske balíčky pre deti zamestnancov.

Už 22 rokov na Spiši

Embraco si v decembri pripomenie 22. výročie pôsobenia na Spiši. Odvtedy sa stalo najvýznamnejším zamestnávateľom v regióne a v júli tohto roka súčasťou korporácie Nidec. Divízia Nidec Global Appliance, pod ktorú Embraco teraz patrí, v súčasnosti zahŕňa 11 výrobných závodov (vrátane Spišskej Novej Vsi), 6 výskumno-vývojových centier (z nich jedno je tiež v Spišskej Novej Vsi), 3 predajné jednotky a jedno globálne podporné centrum v Košiciach.

Okrem Slovenska je Nidec GA zastúpená v 7 krajinách (Brazília, USA, Mexiko, Čína, Rusko, Rumunsko a Taliansko) a pracuje pre ňu 14 tisíc zamestnancov. Ročná produkcia motorov a kompresorov dosahuje dohromady okolo 60 miliónov výrobkov. Predávajú sa vo vyše 80 krajinách po celom svete.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Videli ste? Košický župan ocenil aj spišskonovoveských študentov. Kliknite na galériu.

Košický župan ocenil aj spišskonovoveských študentov
4
Galéria
Zdroj: KSK
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM